Drzwi z aluminium

Drzwi aluminiowe cieszą się rosnącą popularnością, bo mają szereg cech, które są traktowane jako ogromne zalety. Wykorzystuje się je w wielu budynkach, bo są bardzo uniwersalne. Co je charakteryzuje? Dlaczego są przez wiele osób uważane za strzał w dziesiątkę?

Cena i wybór

Drzwi wejściowe aluminiowe mają bardzo atrakcyjną cenę w stosunku do ich jakości. Z tego powodu są najczęściej pierwszym wyborem przy budowaniu nowych inwestycji oraz w czasie remontu tych już istniejących. Atrakcyjna cena jest szczególnie ważna, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę cechy wyróżniające drzwi wykonane z tego metalu.

Tutaj trzeba też zaznaczyć, że drzwi wykonane z aluminium dostępne są w wielu wariantach i modelach. Można wybierać różne kolory, wzory oraz rodzaje zdobień i oszkleń. Ogromny wybór pozwala na zabawę wzorami.

Wytrzymałe i odporne

Drzwi wejściowe aluminiowe mają zalety takie jak drzwi wykonane z innych metalów. Są wytrzymałe i ogniotrwałe. Nie ma ryzyka, że zniszczą się w czasie pożaru, a nawet mogą być pewnego rodzaju ochroną przed nim.

Takie drzwi są też na tyle mocne, że mogą służyć jako drzwi antywłamaniowe. Oczywiście są one słabsze niż drzwi stalowe, ale w warunkach mieszkaniowych, taki standard bezpieczeństwa z pewnością będzie wystarczający. W zwykłych domach mieszkalnych zazwyczaj nie ma potrzeby montowania wzmacnianych drzwi.

Drzwi aluminiowe są zabezpieczone przed działaniem warunków atmosferycznych. Dzięki temu nie niszczą się na skutek działania deszczu lub innych opadów atmosferycznych.

Słaba izolacja

Drzwi aluminiowe charakteryzuje kiepska izolacja termiczna i akustyczna. Jest to pewnego rodzaju problem, bo drzwi same w sobie nie tłumią hałasów. Mogą więc łatwo przenosić hałasy do wnętrza budynku oraz z jego środka.

Podobnie jest z temperaturą. Latem nie jest to tak uciążliwy problem. Na dworze jest ciepło, a drzwi mogą rozgrzewać się tylko w niewielkim stopniu. Pewien problem jednak pojawia się zimą, gdy budynek jest ogrzewany. Przez drzwi może uciekać ciepło z budynku. To z kolei prowadzi do strat finansowych.

Wybierając drzwi wejściowe z aluminium, warto szukać modeli, które posiadają dodatkową izolację. To właśnie ona może rozwiązać problem z przenoszeniem dźwięków i ciepła.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here