Jak napisać podanie?

W dzisiejszych czasach zdobycie pracy o jakiej marzymy nie jest tak trudne jak kiedyś. Łatwy dostęp do szkoleń i zdobywania wykształcenia sprawia, że osiągamy w szybszym tempie to, co poprzednie pokolenia. Dodatkowo łatwy dostęp do portali społecznościowych związanych z pracą takich jak Goldenline lub LinkedIn poszerza nasze zawodowe horyzonty i umożliwia poznanie osób, które mogą nam pomóc w kształtowaniu ścieżki zawodowej.

Jak napisać podanie?

Pisanie podań o pracę odeszło już w niepamięć, ubiegać się o stanowisko naszych marzeń możemy na wiele innych sposobów. Ale jeśli zastanawiasz się jak napisać podanie, proponuję poszukać w internecie. Na pewno muszą się w nim znaleźć z prawej strony arkusza A4 takie informacje jak nasze imię i nazwisko oraz dane teleadresowe. Następnie należy napisać z prawej strony do kogo kierujemy podanie. Dobrze jest napisać o jakie stanowisko się ubiegamy i dlaczego jesteśmy właściwymi osobami na to miejsce. Zwykło się pisać na końcu każdego podania zwrot: „Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby”. Jest to bardzo dobra forma, z której warto korzystać w każdym podaniu jakie przyjdzie nam pisać.

Jak napisać podanie?W treści podania warto być konkretnym, to nie czas i miejsce, żeby pisać ogólnikami i zawiłymi sformułowaniami. Niedopuszczalne są błędy ortograficzne, nieprzestrzeganie zasad interpunkcyjnych i gramatycznych.

Zachodzi pytanie czy podanie pisać odręcznie czy komputerowo. Dzisiaj wiele dokumentów pisanych jest na komputerze, następnie są one drukowane. Jedno jest pewne, jeśli decydujemy się na druk, nasz podpis musi być odręczny. Zaletą drukowanych podań jest ich przejrzystość i łatwość odczytania. Nie każdy pielęgnował należycie sztukę kaligrafii, dlatego pismo niektórych ciężko odczytać.

Jeśli chcemy, żeby nasz dokument zbyt szybko nie wylądował w biurowej niszczarce, stwórzmy go w taki sposób, aby dawał rekruterowi obraz naszej osoby. Warto w tym miejscu dodać, że można też sporządzić list motywacyjny, w którym napiszemy, co nas motywuje do działania i dlaczego chcemy pracować na danym stanowisku. W życiorysie zawodowym czyli popularnym CV, nie umieszczamy takich informacji, gdyż jest to dokument, w którym prezentujemy swoje doświadczenie z poprzednich miejsc pracy, poziom wykształcenia, umiejętności, czasem zainteresowania. Niektórzy lubią napisać o swoich zaletach czy mocnych stronach, co też jest dozwolone. To jak podejdziesz do tematu zadecyduje, o tym czy rekruter zaprosi Cię na rozmowę kwalifikacyjną.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here