Samodzielnie wykonywane dekoracje mają zazwyczaj największą wartość. Być może nie wyglądają tak samo perfekcyjnie jak ozdoby widywane na witrynach modnych sklepów, ale kryją w sobie coś znacznie większego Są wynikiem ciężkiej pracy, którą sami musieliśmy kiedyś wykonać. Niektóre z nich potrafią zresztą rzeczywiście zachwycać. Bo sami nieraz na pewno widzieliśmy kwiaty wykonane z bibuły, które prezentowały się niemalże tak jak te naturalne lub odnajdywane w różnych sklepach. Jak zrobić kwiaty z bibuły?

Wiązanka kwiatów z bibuły?

jak zrobić kwiaty z bibułyWiązanka wielobarwnych kwiatuszków wspaniale ozdobi nasz własny dom czy mieszkanie, wprowadzając do niego odrobinę świeżości i ożywiając puste i smutne przestrzenie. Dodatkowo – jeśli bukiet wykonamy właśnie z bibuły, będziemy mogli napawać nim swoje oczy przez długi długi czas. A występujące w nim roślinki i tak nie zwiędną. Mimo iż początkowo wykonanie tego rodzaju ozdób może wydawać nam się dość trudne, spokojnie sobie z nimi poradzimy. Nawet jeśli nie mamy praktycznie żadnych zdolności manualnych czy artystycznych. Znajdziemy bowiem w sieci gotowe przepisy na to, jak zrobić kwiaty z bibuły. Trzeba tylko postępować zgodnie z nimi, aby w krótkim czasie stworzyć wartościową i bardzo efektowną ozdobę dla domu. To idealny sposób na ozdobienie mieszkania na wiosnę czy smutną jesień!

Bibuła jako materiał do ozdób

Bibuła już od dawien dawna wykorzystywana jest właśnie podczas tworzenia najróżniejszych ozdób. W dzieciństwie wielokrotnie mogliśmy mieć z nią styczność. W przedszkolach niemalże każdego dnia tworzyliśmy różnorodne prace i często przyczepialiśmy do nich małe fragmenty bibułki lub wykonywaliśmy z niej niewielkie kuleczki, które miały imitować oczka różnych zwierzaczków. Panie przedszkolanki z takiej zwykłej bibuły potrafiły natomiast wyczarować niesamowite dekoracje, którymi do tej pory zdobi się większość placówek edukacyjnych.

Wykonywały fikuśne róże i proste tulipany, umieszczały je następnie w dekoracyjnych wazonach lub przyklejały taśmą klejącą do samych okien przedszkola. Ozdoby tworzone z bibuły mają niesamowity urok i wyjątkową naturalność. Do ich wyprodukowania nie potrzebujemy też wielu specjalistycznych sprzętów – przyda nam się wyłącznie zestaw bibuł w różnych kolorach, zwykłe nożyczki oraz mocniejszy klej. Najciekawsze będą kompozycje wielobarwne, dlatego koniecznie zadbajmy o to, aby dysponować bibułą w najróżniejszych odcieniach. Teraz spróbujmy utworzyć swojego pierwszego kwiatka. Jeśli ten nam wyjdzie, a na pewno tak właśnie się stanie, zmotywuje nas to do wykreowania całej pokaźnej wiązanki.

Jak zrobić kwiaty z bibuły?

Jak zrobić kwiaty z bibuły? Zacznijmy od wycięcia płatków dla naszych kwiatków. Wytnijmy z kartki długi pasek bibuły, mierząc, aby jego szerokość miała przynajmniej te cztery centymetry. Następnie potnijmy bok jednego paska, tak, aby po rozłożeniu przypominał on płatki kwiatka. Tutaj możemy trochę pokombinować. Jeżeli chcemy stworzyć prawdziwego tulipana, powinniśmy robić nacięcia o dość dużej szerokości i nadawać im kształt zaokrąglonego kwadratu. Opcji mamy mnóstwo do wyboru, dlatego pokombinujmy trochę i spróbujmy w różnorodny sposób układać swoje nożyczki czy tworzyć odmienne ciekawe kształty, aby każdy nasz kwiatuszek był oddzielnym małym dziełem sztuki.

jak zrobić kwiaty z bibułyPłatki kwiatków mogą być przecież i okrągłe, i kwadratowe. Mogą też mieć kształt zwykłych trójkątów lub za każdym razem wyglądać zupełnie inaczej. Jeżeli lubimy rozwiązania bardzo oryginalne i nawet od takich dekoracji oczekujemy pewnej kreatywności, nie trzymajmy się tutaj żadnych zasad i twórzmy płatki o zupełnie nieregularnych kształtach. Wykonujmy przypadkowe nacięcia i patrzmy, co nam z tego w ogóle wychodzi. Taka zabawa sprawi nam dużo radości, zwłaszcza gdy na samym jej końcu okaże się, że przygotowany przez nas kwiatek wygląda naprawdę niesamowicie!

Płatki nasze kwiatka mamy już przygotowane, teraz czas zająć się dalszymi elementami roślinki. Pociętą bibułkę musimy przyczepić do dłuższych drewnianych patyczków (bądź do wykałaczek, w zależności od preferowanej długości kwiatów). Przymocujmy je z pomocą dobrego i sprawdzonego kleju, owijając naszą bibułkę wokół górnej części patyczka. Dolna jego część powinna pozostać pusta – z niej stworzymy zaraz łodygę. W tym celu musimy tylko obkleić ją zieloną bibułką.

Aby kwiatek wyglądał bardziej naturalnie i przypominał chociaż trochę znane nam wszystkim roślinki, możemy doczepić do jego łodyżki dodatkowe listki – bez trudu wytniemy je z cieńszej zielonej bibułki. Postarajmy się przygotować większą ilość różnokolorowych kwiatków i połączmy je w jedną całość, tworząc niesamowity i bardzo artystyczny bukiet. Możemy umieścić go nawet w zwykłym wazonie i postawić na parapecie bądź stole, aby każdego dnia zdobił on naszą domową przestrzeń i zachwycał wszystkich!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here