włosy
fot.: pexels.com

Pielęgnacja włosów wymaga regularnej terapii, zawierającej wiele witamin i minerałów. Z tego powodu, tak istotny jest skład stosowanych produktów. Jednym z najważniejszych produktów do pielęgnacji włosów, jest odpowiednio dopasowana odżywka. Jaka najlepiej wybrać i jakie składniki powinna zawierać?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/jak-dobrac-odpowiednia-odzywke-do-wlosow/

Skład odżywki do włosów

Najlepsza odżywka do włosów to taka, która w swoim składzie zawiera substancje dobroczynnie wpływające na wygląd włosów. Najważniejsza w tym przypadku jest woda, a następnie – cetearyl alcohol. Jest to substancja odpowiedzialna za konsystencję odżywki, która staje się gęsta, lekka i łatwa w aplikacji.

Do cennych składników odżywczych, zaliczyć można również oleje, proteiny, ekstrakty roślinne, parafinę i humektanty. Jeżeli chodzi o oleje, to najlepiej jeżeli odżywka posiada w swoim składzie oleje naturalne, takie jak np. olej arganowy.

Warto, aby odżywka posiadała również glicerynę, silikony i parafinę. Składniki te zapewnią włosom ochronę przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Dla włosów bardzo zniszczonych, odpowiednie będą odżywki proteinowe, czyli takie, które zregenerują i nawilżą włosy.

Czego nie powinna zawierać odżywka do włosów?

Substancją, której należy bezwględnie unikać jest isopropyl alcoholu, będący rozpuszczalnikiem i substancją trującą. Bardzo często można go spotkać właśnie w odżywkach lub płukankach do włosów. Jego działanie jest na tyle silne, że może pozbawiać włosy wilgoci. Prowadzi to do wysuszania włosów i ich łamliwości.

Kolejnym składnikiem, który jest jedną z substancji wielu odżywek do włosów, to silikony. Występują one pod różnymi nazwami, jednak większość z nich działa tak samo. Ich działanie jest natychmiastowe – od razu po zaaplikowaniu odżywki, ma się wrażenie, że włosy są bardziej miękkie, gładkie, a przy tym pełne blasku. Jak się jednak okazuje, jest to działanie krótkotrwałe, gdyż silikony tak naprawdę utrudniają wnikanie substancji odżywczych. Regularne stosowanie silikonów może sprawić, że włosy będą osłabione oraz matowe.

Przeczytaj też: http://lazyhours.pl/najlepsza-prostownica-do-wlosow-jak-wybrac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here