Modelowanie sylwetki poprzez masaż - to naprawdę działa!

Masz do czynienia z miejscową otyłością w okolicy brzucha, bioder, ud czy ramion? Nie możesz pozbyć się uporczywego tłuszczyku z wybranych miejsc na ciele nawet przy pomocy diety i ćwiczeń? A może po prostu chcesz przyspieszyć osiągnięcie upragnionych efektów wyszczuplenia? To właśnie dla Ciebie została stworzona metoda modelowania sylwetki poprzez masaż. Decydując się jednak na masaż wyszczuplający, warto rozważyć jego przeprowadzenie przy pomocy najnowocześniejszych technik, do których należy m.in. endermologia. Podpowiadamy, na czym polega ten zabieg i jakie efekty jest w stanie przynieść!

Wyszczuplanie sylwetki poprzez masaż

Wyszczuplanie poprzez masaż zdecydowanie nie jest nową metodą dbania o zgrabną sylwetkę. Masaże tego typu wykonuje się z powodzeniem od kilkudziesięciu lat, jednak dopiero niedawno na rynku kosmetologicznym i medycznym pojawiło się tak wyspecjalizowane urządzenie do mechanicznego drenażu skóry, które pozwala rozprawić się z niechcianym tłuszczykiem i cellulitem jeszcze szybciej. Jest to wspomniany zabieg endermologii, który zyskał już szerokie uznanie wśród pacjentów i specjalistów medycyny estetycznej na całym świecie.

Jak wygląda endermologia? Masaż wyszczuplający i antycellulitowy krok po kroku

Endermologia to bardzo przyjemny zabieg trwający zaledwie 30-40 minut. W tym czasie pacjent musi założyć na siebie specjalną odzież tzw. endermowear, która ułatwia poślizg rolek urządzenia po powierzchni ciała. Podczas zabiegu terapeuta przesuwa po ciele pacjenta głowicą masującą, co pod wpływem powstałego ciśnienia prowadzi do powstania fałdy skórnej. Skóra, która przybiera kształt fali jest dokładnie rolowana od zewnątrz i wewnątrz przy pomocy elektronicznie sterowanych rolek. Bardzo ważne jest to, że rolki, aby uzyskać pełną mobilizację tkanki, poruszają się wewnątrz głowicy ruchem obrotowym wokół własnej osi i względem siebie, dzięki czemu skóra jest intensywnie ugniatana w różnych kierunkach. Taki proces skutecznie pobudza krążenie i metabolizm skóry, a dodatkowo pobudza skórę do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny. Mówiąc prościej: zabieg nie tylko pozwala na skuteczną redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej i cellulitu, lecz także jednoczesne ujędrnianie skóry. Endermologia sprawia też, że z organizmu usuwane są toksyny, dzięki czemu poza wyglądem poprawia się też ogólne samopoczucie pacjenta. Zabieg jest oczywiście całkowicie bezbolesny dla pacjenta, a dodatkowo pozwala mu się skutecznie zrelaksować.

Wyszczuplanie ciała endermologią – czy sam masaż wystarczy?

Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie przestrzegają, że endermologia jest jedynie metodą modelowania sylwetki, nie zaś alternatywną metodą odchudzania. Dlatego podczas terapii bardzo ważne jest przestrzeganie zasad zdrowego żywienia, wykonywanie lekkich ćwiczeń fizycznych, a także wypijanie około 2,5 litra wody dziennie. Musimy też pamiętać o tym, że dla uzyskania satysfakcjonujących rezultatów niezbędne będzie przeprowadzenie kilku lub nawet kilkunastu zabiegów 1-2 razy w tygodniu. Dokładna ilość zabiegów uzależniona jest od wielu indywidualnych czynników, w tym ilości zbędnej tkanki tłuszczowej czy stanu naszej skóry. Dobra wiadomość jest jednak taka, że większość pacjentów zauważa pozytywne zmiany w wyglądzie swojego ciała już po przeprowadzeniu 3-4 zabiegów. Endermologia jest też zabiegiem, który idealnie sprawdza się jako uzupełnienie innych procedur modelowania sylwetki z zakresu medycyny estetycznej.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat endermologii? Zajrzyj na stronę: https://klinikamiracki.pl/endermologie-lpg-alliance/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here