Tanie laptopy poleasingowe

Zarówno komputery stacjonarne, jak i modele przenośne czyli laptopy stały się urządzeniami, które znajdują się w praktycznie każdym domostwie. Ich możliwości są naprawdę ogromne. Przy ich wykorzystaniu można kontaktować się z innymi, przeglądać internet, oglądać filmy, słuchać muzyki, grać oraz wiele więcej. Decyzja o kupnie laptopa dość często wiąże się ze sporymi wydatkami.

Dlatego też coraz częściej przyszli nabywcy decydując się na wybór sprzętu poleasingowego. Dlaczego nie warto obawiać się takich urządzeń? Należy zdać sobie sprawę, że laptop poleasingowy po zwrocie urządzenia jest odnawiany przez producenta, a dopiero wystawiany do sprzedaży. Sprawia to, że kupno używanego laptopa nie wiąże się praktycznie z żadnym ryzykiem.

Podzespoły- klucz do wydajności

Bez cienia wątpliwości jednym z najważniejszych aspektów przy zakupie jest dobór odpowiednich podzespołów. To one odgrywają tu największą rolę jeśli chodzi o komfort użytkowania oraz wydajność. Poszukiwania odpowiednio wydajnych komponentów może okazać się sporym wyzwaniem dla osób, które nie miały zbyt dużej styczności z technologią komputerową. Na co więc warto zwrócić szczególną uwagę w tym zakresie?

Procesor – komputer poleasingowy

Niepodważalnie procesor jest najważniejszym podzespołem, nie tylko w kwestii wydajności, ale ogólnie. To element, na którym nie warto oszczędzać i dobierając ten podzespołów należy zrobić to dobrze. Czym winien cechować się CPU? Przede wszystkim minimum czterema rdzeniami fizycznymi, a przy tym dobrze taktowanymi zegarami o wartościach co najmniej 3 GHz. Takie połączenie zapewni już osiągi na przyzwoitym poziomie. Dysponując większym budżetem warto poszukać mocniejszych modeli.

Ponadto sam procesor to nie tylko rdzenie oraz zegar. Istotny w kwestii wydajności jest również procesor technologiczny. Im nowszy jest procesor tym zapewne zostały do niego zaimplementowane nowsze technologie, które mają na celu jeszcze bardziej poprawić wydajność. Niezbędnym już wręcz dodatkiem jest wielowątkowość. Krótko rzecz ujmując- procesor posiadający 4 rdzenie będzie widoczny dla komputera jakby posiadał ich 8. Jest to określane mianem wątków.

Dedykowana karta graficzna

Kolejnym podzespołem, który dość rzadko można spotkać w tradycyjnych laptopach jest dedykowana karta graficzna. Jest zadaniem jest oczywiście generowanie obrazu, co jednocześnie odciąży zintegrowany układ w procesorze, a tym samym zwiększy wydajność. Szukając sprzętu do gier jest to bez wątpienia niezbędny element. Czym musi się cechować wydajne CPU. Przede wszystkim sporą ilością pamięci wideo. Absolutne minimum to 1 GB, jednak lepiej celować w większą wartość, szczególnie w przypadku bardziej wymagających gier.

Pamięć RAM

Ostatnim już komponentem typowo wydajnościowym jest pamięć RAM, która przez wielu jest tak naprawdę ignorowana. Jej zbyt mała ilość może objawiać się przycięciami ekranu, a nawet drastycznym spadkiem wydajności. Dlatego też istotny aspekt stanowi sama ilość owej pamięci. 8 GB jest minimum, które zapewni komfort pracy czy rozrywki.

Większą uwagę należy przyłożyć również do samego rodzaju pamięci. Poszukując jak najwyższej wydajności warto skierować się ku modelom DDR4, które stanowią najwydajniejsze rozwiązanie, ale jednocześnie najdroższe. Jeśli jednak szukamy budżetowego rozwiązania warto spojrzeć na pamięci DDR3, które mimo gorszej wydajności nadal się sprawdzą poprawnie. Nie mniej ich cena jest znacznie niższa.

Podsumowanie

Reasumując, zakup laptopa polesingowego jest dobrym rozwiązaniem pod kątem ceny oraz oferowanych możliwości. Już nawet tanie modele będą się dobrze spisywać zapewniając spory komfort podczas użytkowania. Warto zastosować się podczas wyboru do wyżej wymienionych wskazówek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here