Terapia wisceralna – na czym polega?

Terapia wisceralna została opracowana przez profesora Aleksandra Ogułowa i opatentowana na terenie Federacji Rosyjskiej w 1994 roku. Od tego czasu zdążyła już stać się dość popularnym sposobem leczenia schorzeń poprzez medycynę naturalną. Przyglądając się z bliska jej założeniom w sposób skrótowy i ogólny można ją określić jako technikę masażu, która ogniskuje się w okolicy brzucha. Jest to specjalny sposób stymulacji brzucha poprzez techniki, które poniekąd mają swoje pochodzenie w ludowych metodach leczenia oraz w starosłowiańskich sposobach masażu. Dodatkowo, terapia wisceralna opiera się o bardzo współczesną wiedzę o fizjologii ludzkiego organizmu oraz ma podparcie w wiedzy przyrodniczej. Masaż poprawia funkcjonowanie organizmu, a także może dodać nam energii.

Na czym polega ten masaż i kiedy warto go wykonać?

Podczas przeprowadzania terapii wisceralnej masowane są głównie okolice brzucha. Jednakże, sposób jego wykonywania daje możliwość pobudzenia wszystkich organów wewnętrznych, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które bezpośrednio znajdują się w samej jamie brzusznej. Warto podkreślić, że terapia ta poprzez swoją formę jest całkowicie naturalna i nieinwazyjna. Zabieg pozwala na pozbycie się uczucia napięcia z jamy brzusznej, korzystnie wpływa na pracę wątroby, trzustki, woreczka żółciowego czy też jelit. Sprawdzi się więc u osób, które często narzekają na problemy z układem trawiennym, które chcą podkręcić swój metabolizm lub też jak w przypadku kobiet – które chcą zmniejszyć bolesność bólów menstruacyjnych.

Masaż można też wykonywać u osób, które już cierpią na różne problemy związane z układem pokarmowym – kamicę żółciową, zanieczyszczenie wątroby i obniżenie jej sprawności, problemy z jelitem drażliwym. Terapia wisceralna będzie też odpowiednia dla osób, które chcą schudnąć i w profesjonalny sposób zatroszczyć się o swój układ pokarmowy będąc na diecie redukcyjnej. W konsekwencji masażu trawienie odbywa się szybciej i sprawniej, organizm jest w stanie efektywniej się oczyszczać, poprawia się perystaltyka jelit, a cały organizm lepiej funkcjonuje. Masażem tego rodzaju powinny także zainteresować się osoby, które cierpią na różnego rodzaju bóle kręgosłupa i bóle pleców. Po zabiegu od razu można odczuć rozluźnienie, spadek napięcia i przypływ energii. Jest to więc ciekawy sposób na to, aby poprawić kondycję swojego organizmu w całkowicie naturalny sposób.

Jak często można wykonywać taki zabieg?

W przypadku, kiedy chcemy poddać się masażowi w celach profilaktycznych, możemy ograniczyć się do jednej sesji masażowej. W momencie, kiedy chcemy zwalczyć jakąś dolegliwość najlepiej jest wykonać masaż w 3 – 4 seriach. W przypadku cięższych schorzeń, najlepszym rozwiązaniem jest skontaktować się z lekarzem lub też specjalistą z kliniki, w której masaż będzie wykonywany. W takich przypadkach może zostać zleconych do około 10 sesji takiego masażu. Terapię wisceralną można przeprowadzić w Wielkopolskim Centrum Terapii Naturalnej w Poznaniu – znajdziemy tutaj szereg renomowanych ośrodków, które oferują takie techniki masażu. Więcej na ten temat na stronie: Terapia wisceralna Poznań

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonywania tego masażu?

Ze względu na fakt, że masaż jest w pełni naturalną i nieinwazyjną formą leczenia, tych przeciwwskazań nie ma zbyt wiele. Nie powinno się go wykonywać zaraz po zabiegach i operacjach, a także w przebiegu chorób nowotworowych lub zakaźnych. Tak naprawdę, więcej przeciwwskazań nie ma. Masaż można wykonywać pod kątem leczenia konkretnej przypadłości lub też jako zabieg profilaktyczny lub też wspierający zdrowe odchudzanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here