fronty mebli kuchennych

Zakup pierwszego mieszkania jest zawsze ekscytującym wydarzeniem dla młodych ludzi. Zaczynają oni zastanawiać się, w jakim stylu urządzą swoje lokum. Jeszcze długo przed podpisaniem aktu notarialnego, zwiedzają markety budowlane w poszukiwaniu idealnych mebli. Wiele czasu spędzają przy wyborze mebli kuchennych. Niełatwo jest wybrać odpowiednie fronty mebli kuchennych, blaty oraz sprzęt AGD. Zaskakujące jest, jak bardzo problematyczny może być wybór mebli. Niejedna para jest w stanie się pokłócić podczas takich zakupów. Co więc wzbudza tyle emocji?

Fronty mebli kuchennych jako kość niezgody

Jest jeden element wystroju kuchni, który jest niepozorny, ale nadaje charakter całej aranżacji. O czym mowa? To fronty mebli kuchennych. Jeśli wybierzemy białe, możemy stworzyć kuchnię w stylu anglosaskim, skandynawskim lub prowansalskim. Proste drewniane pozwalają nadać styl wiejski lub ekologiczny. Jeśli zdecydujemy się na fronty lśniące i utrzymane w chłodnych barwach, możemy stworzyć aranżację w stylu nowoczesnym. Możliwości jest bardzo wiele. Wszystko zależy tak w zasadzie od naszej fantazji, a także… budżetu. Jeśli mamy takie możliwości, możemy pozwolić sobie na drogie fronty. Wykonane z wysokiej jakości drewna lub nawet marmuru, mogą wprowadzić w osłupienie naszych gości. Niebanalne rozwiązania przyciągają wzrok i zachęcają do częstszego odwiedzania. Projektanci stawiają ostatnio na połączenia szkła i drewna. Fronty mebli kuchennych tego typu są piękne i praktyczne. Pamiętajmy również o ekologii. Nie pozwólmy, aby fronty były wykonane ze sztucznych tworzyw.

Co jednak, jeśli mamy ograniczony budżet? Zawsze możemy postawić na stare kuchenne fronty. Można je pomalować lub założyć okleinę. Blogerzy zajmujący się odnawianiem mebli stawiają też na inne rozwiązania. Często wykorzystują oni farbę i papier ścierny. Tworzą oni wówczas modne przetarcia na meblach. Fronty zyskują wtedy niebanalny charakter. Otrzymujemy wtedy wnętrze w stylu vintage. Nie bójmy się ograniczonego budżetu. Jeśli tylko mamy odrobinę wyobraźni i fantazji, możemy stworzyć niepowtarzalne aranżacje.

Jak wybrać odpowiednie fronty?

Co jeszcze przy wyborze frontów kuchennych? Pamiętajmy o tym, żeby sprawdzić, czy producent to firma z polskim kapitałem. Po pierwsze, ponieważ polskie meble słyną z dobrej jakości w całej Europie. Po drugie, dobrze jest żyć w poczuciu, że wspieramy rozwój polskiej gospodarki.

Weźmy również pod uwagę warunki w jakich mieszkamy. Wybierzmy meble składane, jeśli zamieszkujemy na piętrze w bloku. Z pewnością będzie wygodniej wnosić je do domu. Uważajmy jednak na jakość tych mebli. Czasem fronty w meblach składanych są słabsze i mogą się złamać.

Nie bez znaczenia jest też oświetlenie i wielkość naszej kuchni. Ciemne i ciężkie fronty kuchenne nie sprawdzą się w małych ciemnych pomieszczeniach. Jasne i delikatne meble są uniwersalne i pasują do każdej kuchni. Pamiętajmy również, aby dobrać odpowiednie dodatki. Jest jeszcze wiele aspektów. Najważniejsze jednak, żeby nam się podobało.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here