woda
fot. pixabay.co

Po wielu miesiącach oczekiwania wreszcie nadeszło  lato i wakacje a, co za tym idzie wreszcie zrobiło się ciepło a nawet upalnie. W takiej sytuacji można opuścić domowe pielesze wybrać się do lasu lub na plażę. Za chwilę również rozpocznie się okres urlopowy.

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/czym-sie-roznia-rodzaje-wody-mineralna-zrodlana-stolowa-lecznicza/

Dlaczego picie wody jest takie ważne

Zapewne większość z nas jak co roku, wyjdzie w miejsca gdzie w pełni będziemy mogli cieszyć się upragnionymi promieniami słońca. Morze, jezioro, leśna polana, każde z tych miejsc letnią porą będzie piękne i da nam sporo satysfakcji z wypoczynku. Również każde z tych miejsc łączy wspólny mianownik jakim jest słońce.

Nawiązanie do okresu letniego nie jest przypadkowe, szczególnie w tym okresie powinniśmy bowiem szczególnie dbać o odpowiednie nawadnianie organizmu. Sytuacja ta dotyczy nie tylko małych dzieci i seniorów, którzy szczególnie powinni o siebie zadbać. Każdy z nas powinien mieć na uwadze,  że zalecana dawka wody to min 1.5 l  dziennie. Zapotrzebowanie to wzrasta jeżeli uprawiamy spor lub podejmujemy ciężką pracę fizyczną. W takiej sytuacji nasz organizm oddaje sporo wody poprzez pot wydzielany na powierzchnię skóry. W związku z tym powinniśmy zwiększyć ilość wody dla naszego organizmu.  Działanie to dotyczy całego roku, jednak szczególnie podczas upałów w okresie letnim możemy grozić nam odwodnienie organizmu.

Różne rodzaje wody, która najlepsza do picia?

Na półkach sklepowych w każdym małym sklepie i super markecie możemy znaleźć regały z różnego rodzaju wodą do picia. Jedną z nich jest woda mineralna.  Woda ta wydobywana jest z głębokich złóż wodnych i charakteryzuje się jak sama nazwa wskazuje wysoką zawartością wielu składników mineralnych takich jak: wapń, potas, magnez, chlorki, jod. Stężenie i dawka tych składników są opisane dokładnie na butelkach. Nie należy szczególnie przesadzać z jej spożyciem.

Kolejnym rodzajem wody jest woda źródlana. W tym przypadku nie musimy się obawiać jej nadmiaru i możemy ją pić bez  żadnych ograniczeń. Występuje w płytszych warstwach podziemnych.

Woda stołowa jest połączeniem wody źródlanej z wodą przefiltrowaną ze składnikami mineralnymi. Również możemy ją spożywać do woli. Świetnie ugasi nasze pragnienie w każdej sytuacji.

Woda lecznicza  jest wydobywana ze specjalnych ujęć, które sięgają głęboko pod powierzchnią ziemi. Często przechodzą przez wiele wart i złóż mineralnych nabywając właściwości leczniczych.  Wody te spożywamy  rzadziej, najczęściej pod kontem konkretnych dolegliwości.

Przeczytaj też: http://lazyhours.pl/wplyw-palenia-na-rozwoj-plodu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here