Jakie markizy będą odpowiednie

Tak naprawdę markizy są coraz częściej kupowane. Coraz mniej osób ma w stosunku do tych elementów jakiekolwiek wątpliwości. Są to akcesoria gwarantujące przede wszystkim ochronę przed słońcem, lecz nie tylko. Poprawiają również kwestie estetyczne, co dla wielu Polaków ma znaczenie. Jakie wyodrębniamy rodzaje tych akcesoriów? Co obecnie można kupić w sklepach z tym asortymentem?

Rodzaje markiz

Markizy można podzielić na kilka różnych sposobów. Choćby pod kątem miejsca montażu. Popularne są na przykład markizy balkonowe. Tak samo, jak coraz częściej wybierane elementy tarasowe. Jaki jest inny podział? Dotyczy on kwestii związanej z kasetą. Co można zatem wybrać? Nierzadko kupowane są akcesoria bez kasety. Co warto o nich wiedzieć? Są to produkty bardzo często wybierane przez właścicieli prywatnych nieruchomości, którzy chcą zapewnić sobie odpowiednią, skuteczną ochronę przed słońcem – na tarasie czy balkonie. Takie akcesoria pozwalają utrzymywać odpowiednie temperatury – nie za wysokie, co jest szczególnie ważne w okresie letnim. Jak się je montuje? Przy pomocy uchwytów do ściany albo ewentualnie krokwi dachowych…

Można też zdecydować się na elementy w kasecie albo półkasecie. Są one nieco droższe, niż wyżej opisywane akcesoria. Z czego to wynika? Warto zauważyć, iż po ich zwinięciu (akcesoria w kasecie) materiał jest cały czas ukryty w kasecie. Jest ona zaś zamykana przez ruchomą belkę przednią. To powoduje, że materiał jest odpowiednio chroniony. Nawet wtedy, kiedy z tych elementów nie korzystamy. Jeśli zaś chodzi o markizy w półkasecie, to tutaj mamy częściową opcję dotyczącą schowania w kasecie (nie jest ona zamykana w tym przypadku). Oczywiście, te akcesoria także bardzo dobrze chronią przez nadmiarem słońca. Jak są zaś montowane? Używa się tutaj stropu, krokwi dachowych albo ewentualnie ściany.

Przeczytaj także: Rolety zewnętrzne – w czym lepsze od wewnętrznych?

Co jeszcze mogą zamówić Klienci?

W sklepach z takim asortymentem jest sporo opcji do wyboru. Można decydować się wyłącznie na same markizy. To jednak nie wszystko. Co jeszcze jest ochoczo zamawiane przez zainteresowanych tym tematem Klientów? To choćby rozmaite czujniki. Popularne są na przykład elementy wiatrowe służące do pomiaru. Można również wyposażyć markizy – rozmaitego typu – w czujniki słoneczno-wiatrowe, wstrząsowe 3D. Ważnym tematem jest też sposób sterowania. Tutaj można postawić na markizy obsługiwane ręcznie albo elektrycznie. Ta druga opcja jest troszkę droższa, lecz za to zapewnia więcej komfortu i wygody wszystkim użytkownikom.

Artykuł powstał przy współpracy ekspertów firmy SURMA Systemy Osłon (https://www.systemysurma.pl/markizy/)

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here