rehabilitacja żoliborz

Czy wiesz, że zajęcia rehabilitacyjne są uznawane za jedne z najbardziej skutecznych działań w ramach leczenia dolegliwości bólowych różnego pochodzenia? To wręcz obowiązkowy punkt leczenia zwyrodnień, dyskopatii, wad postawy, a nawet nagłych urazów. Jak działa rehabilitacja? Żoliborz, Mokotów i każda inna dzielnica w Warszawie dysponuje placówkami medycznymi, w których takie zabiegi oferowane są indywidualnie dla każdego pacjenta, by uzyskać optymalny efekt.

Zajęcia rehabilitacyjne są nieinwazyjnym, ale jednak skutecznym sposobem walki z dysfunkcjami ludzkiego ciała. Co ciekawe, muszą być dobierane indywidualnie, by dawać dobry efekt. Zawsze jednak są bezpieczne, nie wywołują powikłań, a ich regularne stosowanie niweluje konieczność leczenia farmakologicznego, a nawet przeprowadzania inwazyjnych operacji chirurgicznych.

Do najczęściej zalecanych działań rehabilitacyjnych zaliczają się masaże, krioterapia, laseroterapia oraz ćwiczenia korekcyjne. Wszystkie dobierane są odpowiednio, biorąc pod uwagę daną dysfunkcję.

Kiedy zalecana jest rehabilitacja? Zawsze, kiedy pacjent odczuwa dolegliwości bólowe stawów, mięśni, kręgosłupa, a jego stan nie wymaga jeszcze inwazyjnych działań medycznych. Rehabilitacja to cykl zajęć, zabiegów, ćwiczeń, które stosowane regularnie dają doskonałe efekty. Z całą pewnością jest ratunkiem przed leczeniem, które może wywoływać negatywne skutki uboczne.

Pamiętajmy, że rehabilitacja przysługuje pacjentowi w ramach leczenia na NFZ. Taka wiąże się niestety z oczekiwaniem w długich kolejkach. Oczekiwanie na rehabilitację może trwać nawet kilka lat. Nie każdy chory może tyle czekać, by odzyskać pełne zdrowie i wrócić do dotychczasowej aktywności fizycznej. Właśnie z myślą o takich chorych powstały prywatne placówki, w których przyjmują nie tylko najlepsi ortopedzi i fizjoterapeuci, ale przede wszystkim pacjent nie oczekuje na leczenie, za to może z niego skorzystać od razu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here