kwiaty do domu

Spora liczba osób uważa, że dom bez kwiatów jest jak dom bez mebli. Rośliny to nie tylko piękna dekoracja, ale i darmowy tlen. Pomimo tego znaczna ilość osób przyznaje się do tego, że szybko uśmierca rośliny znajdujące się w domowym zaciszu. Właśnie dlatego poniżej znajduje się lista roślin, które sprawdzą się dla początkujących osób wręcz idealnie. 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/kwiaty-dla-poczatkujacych/

Kaktusy

Nic dziwnego, że znalazły się na tej liście. Naturalne środowisko kaktusów to pustyniach, rośliny te są przystosowane do życia w miejscu suchym z niewielką ilością wody. Dlatego polecane są one dla wszystkich tych, którzy są zabiegani lub jest możliwość tego, że często będą zapominać o podlewaniu. Kaktusy nie są również drogie, małe roślinki znajdziemy już od 4 do 5 zł, a większe za około 15-20 zł. Jedynym wymogiem z ich strony jest to, aby miały miejsce z dostępem do światła.

Epipremnum aureum

Epipremnum aureum znany też pod nazwą Scindapsus Złoty. Jest to niezwykle zjawiskowa roślina, która jest tolerancyjna na wszelakie warunki oraz  jest mocno odporna na przesuszenia. Uwielbia słońce, jednak bezpośredniego miejsca na parapecie. 

Skrzydłokwiat

Skrzydłokwiat to idealna roślina dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z botaniką. Kiedy zapomnimy o jej podlaniu, nic się nie stanie, ponieważ liście nie opadną. Roślina sama przypomni nam o sobie, gdy tylko zechce jej się pić. Dodatkowo skrzydłokwiat zakwita, a jego kwiaty są naprawdę zjawiskowo piękne.

Aloes

Aloes jest to roślina niezwykle wytrzymała. Dodatkowo posiada ona wiele ciekawych właściwości. Z aloesu produkuje się bowiem produkty kosmetyczne oraz soki. Roślina ta słońce oraz podlewanie od czasu do czasu. Nie pogniewa się na nas za kilka dni bez wody. Zimą należy pamiętać, aby jej nie przelewać.

Zobacz też: http://www.gminess.pl/domowy-ogrodek-ziolowy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here