Leczenie łysienia

Wbrew powszechnej opinii, trycholog nie jest lekarzem – jest to natomiast dyplomowany profesjonalista, którego główną specjalizacją jest identyfikacja oraz leczenie łysienia ściśle związanych ze skórą głowy oraz włosami. To właśnie do niego powinniśmy się udać, gdy zauważamy, że włosów na głowie z dnia na dzień jest coraz mniej, że są one znacznie słabsze niż miało to miejsce jeszcze do niedawna oraz że z powierzchnią skóry głowy dzieje się coś niepokojącego.

Specjalista taki rozpocznie wizytę od dokładnego wywiadu z pacjentem, podczas którego ustali on z jakimi chorobami się on zmaga, jakie występują w jego przypadku uwarunkowania genetyczne, które mogą ściśle wiązać się z kondycją włosów, jak również – jaki styl życia prowadzi. Ostatnia kwestia wydawać by się mogła błaha, jednakże okazuje się, że nieprawidłowe przyzwyczajenia żywieniowe, ekspozycja na nadmierną ilość zanieczyszczeń i szkodliwych substancji, jak również zaniedbywanie zdrowego reżimu wypoczynkowego mogą bardzo negatywnie odbić się na strukturze włosów, które to utracić mogą swój dawny blask, stać się bardziej łamliwe oraz cieńsze.

Kiedy lekarz zgromadzi już wszystkie niezbędne informacje, będzie on w stanie przejść do sporządzania protokołu terapeutycznego, w ramach którego określi jakie leki lub suplementy diety pacjent ma przyjmować by pozbyć się problemu, jakimi szamponami, odżywkami oraz ampułkami ze środkami aktywnymi ma on być głowę, jak również – jakie zmiany w codziennym życiu powinien wprowadzić, aby zauważyć zadowalającą zmianę po kilku lub kilkunastu dniach.

Zależnie od stanu zaawansowania problemów, z jakimi zmaga się osoba przychodząca po poradę do takiego specjalisty, rewizyta konieczna może być po kilku tygodniach lub miesiącach. Trycholog może wtedy ponownie pochylić się nad stanem głowy i włosów osoby zainteresowanej i określić jakie zmiany daje się zaobserwować. Na podstawie analizy jest on także w stanie wystosować dalsze zalecenia lub też zmodyfikować te przedstawione podczas pierwszej wizyty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here