Naklejki na koszulki

Każdy z nas chciałby zawsze chodzić w modnych ubraniach. Oczywiście ciekawe i wyróżniające się ubrania można kupić w sklepach. Największy wybór jest wśród koszulek. Jednak najwięcej osób robi zakupy w tzw. sieciówkach. Oznacza to, że nawet jeśli kupimy koszulkę naprawdę z ciekawym i oryginalnym wzorem to nie będziemy jedyni, którzy w takich koszulkach będą chodzić. Rozwiązaniem jest koszulka z własnym nadrukiem. Co ciekawe, możemy taką koszulkę wykonać sami. Z pomocą przychodzą naklejki na koszulki.

Jak zrobić naklejki na koszulki

Naklejki na koszulki są bardzo popularne. Taką naklejkę na koszulkę można zamówić w firmie poligraficznej, ale można wykonać ją też samemu. To co będzie nam do tego potrzebne to papier transferowy, czyli specjalny papier do prasowanek. Taki papier można zakupić wielu dobrych sklepach papierniczych lub zamówić po prostu przez Internet. Co ważne nie jest to drogi produkt. Oprócz tego potrzebne będzie jeszcze drukarka oraz zwykłe żelazko.

Wszystko zaczyna się od przygotowania wzoru naklejki na koszulkę. Najlepiej jeśli mamy własny pomysł. Dzięki temu zaprojektowany wzór będzie oryginalny i będziemy jedynymi posiadaczami koszulki z właśnie taką naklejką. To wykonania wzoru potrzeby będzie program graficzny. Ważne, aby wzór zaprojektować z głową, tak aby efekt końcowy był taki, z którego będziemy zadowoleni.

Kolejną czynnością jest oczywiście wydruk wzoru. Robimy to za pomocą drukarki. Zanim dokonamy wydruku na papierze transferowym warto jest wykonać druk na zwykłej kartce. Dzięki temu sprawdzimy czy wszystko jest w porządku. W razie pojawienia się jakiś mankamentów będziemy mogli wprowadzi jeszcze jakieś poprawki na naszej naklejce na koszulki. Kiedy jesteśmy już pewni projektu wykonujemy ostateczny wydruk na papierze transferowym.

Ostatni etap

Po wydrukowaniu nasz wzór należy dokładnie wyciąć. W tym momencie nie pozostaje nam nic innego jak wkleić wzór na koszulkę. W tym celu układamy koszulkę na desce. Może być to zwykła deska do prasowania. Koszulkę należy dokładnie wyprasować, tak aby nie było żadnych zagięć. Następnie należy oddzielić warstwę koszulki, na której ma być naklejka od drugiej strony. Teraz wzór przykładamy do miejsca na koszulce, na którym na się znaleźć. Na to wszystko warto jest jeszcze ułożyć bibułkę lub zwykły papier śniadaniowy. W tej chwili nie pozostaje nam już nic innego na umieszczenie naklejki na koszulce. Robimy to rozgrzanym, gorącym żelazkiem. Gotowe. Nasza naklejka znajduje się już na koszulce.

To o czym należy pamiętać kiedy będziemy już nosić koszulkę z naklejką to, to, aby po jej wypraniu nie prasować wzoru. Może się on przez to zniszczyć.

W tej prosty sposób można na koszulce umieścić swoją własną naklejkę. Jeśli jednak nie chcemy robić tego sami, można zwrócić się do firmy poligraficznej. Tam możemy zlecić także wykonanie projektu wzoru. Pracownicy studia graficznego wykonają dla nas taki projekt na podstawie naszych wskazówek i wytycznych. Koszulki z naklejkami to świetny pomysł na oryginalne ubrania.

[Głosów:5    Średnia:2.6/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here