W jaką kreację ubrać się jako gość na ślubie cywilnym

Dla wielu osób ślub cywilny to wydarzenie, które nie wymaga aż tak klasycznych strojów, jak ślub kościelny. Nawet państwo młodzi mogą sobie podczas takiej ceremonii pozwolić na odrobinę ekstrawagancji albo przeciwnie – na jak najbardziej proste i skromne stroje, które pokazują, że jest to dla nich oficjalna i ważna chwila, niekoniecznie jednak związana z wierzeniami. Jak jednak powinni wyglądać goście?

Bez całonocnej zabawy

Istnieją pewne stroje, które są zarezerwowane tylko dla bali odbywających się wieczorem i w ciągu nocy. Ubranie tego typu to na przykład suknie balowe do ziemi, bogate suknie pełne cekinów czy męskie smokingi. Żadne z nich nie będą odpowiednie na skromny ślub cywilny, zwłaszcza że może on odbyć się w południe, z towarzyszeniem krótkiego, uroczystego obiadu, a bez szczególnych zabaw. Strojna suknia wypadałaby wręcz komicznie w tej sytuacji, np. w zwykłej restauracji.

Mniej znaczy lepiej

W przypadku ślubów cywilnych ta zasada wydaje się idealnie wyrażać to, jak powinni ubrać się goście. Ze względu na mniej tradycyjny, a często bardziej minimalistyczny przebieg całej ceremonii ślubnej, przesadzone stroje się na nim nie sprawdzą. Nawet jeśli nie zdecydujemy się na typową suknię balową, ale nasza kreacja będzie przyćmiewać prostą sukienkę panny młodej, z pewnością nie będzie to odpowiednie rozwiązanie.

Dlatego najlepszym pomysłem będzie założenie prostych, koktajlowych sukienek, które świetnie sprawdzają się właśnie w takich półoficjalnych sytuacjach. Nie przyćmią kreacji panny młodej, a będą wyglądać wystarczająco formalnie, by odpowiednio podkreślić wagę sytuacji.

Eleganckie sukienki koktajlowe, na które warto zwrócić uwagę

Decydując się na eleganckie sukienki na ślub, warto przywiązać szczególną wagę do ich kroju. Ze względu na to, że wydarzenie to nadal ma charakter oficjalny, nie warto przesadzać z nadmiernie odsłoniętym dekoltem lub zbyt krótką spódniczką. Znacznie lepiej sprawdzi się kreacja tradycyjna niż klubowa.

Niemniej istotna będzie także kolorystyka sukienki koktajlowej. Podczas ślubu, nawet cywilnego, biel i ecru są zdecydowanie zarezerwowane dla panny młodej (choć wiele z nich powoli odchodzi od tych barw, decydując się również na takie odcienie jak pudrowy róż czy stalowy). Również czerń nie będzie odpowiednia – w naszej kulturze to kolor nie tylko elegancji, ale i żałoby, co nie byłoby dobrze widziane podczas tego radosnego spotkania.

Wybierając kolor sukienki na ślub cywilny lepiej postawić na pastele. Delikatne barwy sprawdzają się podczas wielu sytuacji, co będzie dodatkową korzyścią – taką kreację z pewnością założysz jeszcze nie raz. Odcienie niebieskiego, różu, liliowego czy jasnego turkusu z pewnością zaprezentują się doskonale. Możesz także postawić na nieco ciemniejszą stylizację, wybierając butelkową zieleń czy intensywny niebieski.

Biżuteria też jest ważna

Ostatnią kwestią jest biżuteria, która powinna podkreślać elegancję stroju, ale nie może go przyćmić – tak samo jak nie może być bardziej wyrazista niż biżuteria panny młodej. Dlatego lepiej sięgnąć po minimalistyczne dodatki, takie jak proste kolczyki sztyfty i delikatny wisiorek z pojedynczym kamieniem szlachetnym lub perłą. Dobrze sprawdzi się też luksusowe, białe złoto, które pasuje do wszystkich eleganckich strojów. A jeśli szukasz czegoś nieco bardziej wyróżniającego cię spośród innych, możesz sięgnąć po różowe złoto, które jest niezwykle kobiece i romantyczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here