Wybór łóżka do masażu

Dokonując wyboru łóżka do masażu, które ma być wyposażeniem gabinetu masażu, ważnych będzie wiele czynników. Zarówno to, czy będziemy prowadzić działalność tylko stacjonarnie, czy również z opcją dojazdu do pacjenta. Ma to ogromne znaczenie w doborze rodzaju i wagi łózek do masażu, co wiąże się także z materiałem, z jakich będą skonstruowane.

Łóżko do masażu – charakterystyka

Materiał wykonania łóżka do masażu ma zdecydowanie istotne znaczenie, jeśli chodzi o mobilne modele. Oczywistym jest, iż tego typu stoły muszą być jak najlżejsze, aby nie utrudniały nam dotarcia do osoby potrzebującej masażu. Nie trudno sobie wyobrazić sytuację, kiedy musimy odwiedzić pacjenta na czwartym piętrze w bloku, który nie posiada windy. Warto mieć wtedy na wyposażeniu lekki stół do masażu. Jednocześnie musi być trwałe. Jest to kluczowe podczas wizyty u osoby z nadwagą.

W przypadku łózek stacjonarnych waga nie ma już takiego znaczenia, ale zakres możliwości musi poprawiać jakość naszych usług, jak i komfortu podczas wykonywania masażu. Opcje regulowania wysokości stołu, a także dopasowywania oparć, zarówno głowy, jak i nóg, będą ważnymi czynnikami wyboru łóżek do gabinetu masażu. Należy także mieć na uwadze, że udany masaż kręgosłupa będzie możliwy tylko wtedy, gdy zastosujemy otwór na twarz, aby pacjent mógł swobodnie oddychać i nie musiał zadzierać głowy.

Łóżko do masażu drewniane czy aluminiowe?

Drewniane stoły do masażu wydają się być najlepszym rozwiązaniem. Są solidne, lekkie, a naturalna stylistyka, w opinii pacjentów, działa na nich relaksująco i kojąco. Należy jednak pamiętać, że drewniane łózko do masażu nie jest odporne na wilgoć. Ma to ogromne znaczenie podczas częstych wizyt u pacjentów, w sytuacji narażenia je na kontakt z deszczem. W tym celu lepiej zdecydować się na wersję aluminiową.

Jedną z zalet stołów do masażu aluminiowych jest to, iż są lżejsze od modeli drewnianych. To kolejny powód, dla którego warto posiadać lżejszą wersję łóżka do masażu. Tym bardziej w przypadku częstych wizyt u pacjentów mieszkających na wysokim piętrze. Jednak chyba największym atutem stołów do masażu aluminiowych jest fakt możliwości stosowania ich na świeżym powietrzu. W tej sytuacji ryzyko wilgoci nie będzie nam straszne.

Łóżka do masażu dostępne są w ofercie beautysystem.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here