Jak obrócić ekran?

Podstawowa wiedza z zakresu informatyki wydaje się być nieodzowna dla każdej osoby, która wykonuje pracę biurową. Czasami zdarzają się drobne awarie, które uniemożliwiają dalsze wykonywanie obowiązków zawodowych. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, iż angażowanie w takie błahostki informatyka może okazać się całkowicie niecelowe. Drobne defekty i uchybienia z powodzeniem można naprawić samodzielnie – wystarczy tylko wiedzieć jak. Stosunkowo często występującymi niedogodnościami są te z przestawieniem pulpitu.

Wtedy konieczne jest, aby wiedzieć, jak obrócić ekran w ten sposób, aby powrócił on do normalności

jak obrócić ekranZmiana orientacji pulpitu najczęściej wynika z wciśnięcia nieodpowiedniej sekwencji klawiszy. Może być również spowodowana złośliwym działaniem wirusa komputerowego bądź innej aplikacji, która wymusza zmianę położenia ekranu. W takiej sytuacji problem może być jednak bardzo łatwo zażegnany. Wystarczy przycisnąć jednocześnie klawisze control i alt, a następnie kierować ustawieniami ekranu za pomocą strzałek. Ta prosta metoda niweluje problem i sprawia, że możliwe jest dalsze kontynuowanie pracy z komputerem.

Czasami jednak mogą zdarzyć się sytuacje, w których omawiana sekwencja klawiszy nie zadziała. Wówczas mógł wystąpić problem z klawiaturą. Należy sprawdzić, czy kabel nie został odłączony od źródła zasilania, którym jest odpowiednie gniazdo komputerowe. Następnie należy sprawdzić, czy w komputerze nie uległy zmianie ustawienia języka. Jak wiadomo, rozmaite kraje stosują różne systemy klawiszowe, wskutek czego zmiana parametrów języka przekłada się na inne rozmieszczenie klawiszy funkcyjnych. Jeżeli błąd ten został naprawiony, wszystko powinno działać sprawnie. Jeśli jednak orientacja ekranu nadal pozostała niezmieniona, należy problem ten zgłosić informatykowi. Specjalista z zakresu technologii informacyjnych będzie w stanie zbadać podłoże problemu, jak również podejmie działania, dzięki którym chwilowa awaria zostanie usunięta. W przypadku defektu innego rodzaju warto uprzednio skorzystać z pomocy internautów. Wielu z nich dzieli się swoimi problemami na forach internetowych, co sprawia, że możliwe jest uzyskanie kompleksowej porady na temat zaistniałego problemu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here