Jak otworzyć wino bez korkociągu?

Każdy z nas potrzebuje czasem chwili odskoczni lub relaksu. Możemy to robić na różne sposoby w zależności po prostu od nas samych. Możemy iść do kina, wziąć długą kąpiel, iść na spacer, obejrzeć telewizję, a być może gotować czy sprzątać. Każdy z nas jest inny i ma inne potrzeby. Inne osoby mogą się zrelaksować przy kolacji i lampce wina. jednak co się dzieje w momencie, gdy mamy alkohol, a nie mamy go czym otworzyć? No właśnie tutaj pojawia się problem. Otworzenie wódki, puszki piwa czy nawet butelki nie jest tak trudne, jak wina. Z pewnością niektórzy powiedzą, nie, to koniec, to jest niewykonywalne. Jak otworzyć wino bez korkociągu?

Jak otworzyć wino bez korkociągu?

Jak otworzyć wino bez korkociągu?No cóż, to może być wyzwanie dla każdego z nas. Prawdziwy koneser zapewne ma w swoim domu takie proste urządzenie, jednak tak się może złożyć, że my akurat go nie posiadamy, z przeróżnych względów. Mogliśmy się przeprowadzić, a być może normalnie nie przepadamy za winem, jednak kupiliśmy je przez wzgląd na to, że ruga osoba, z którą akurat się spotykamy je bardzo lubi i chcemy jej nieco dogodzić? Wiadomo, w życiu bywa różnie. Stąd też najprościej będzie spróbować wepchnąć do środka korek. Nie jest to jednak jakieś mega dobre rozwiązanie. Takie coś może zepsuć smak alkoholu, a dodatkowo mogą się na nim znajdować niechciane bakterie. Innym sposobem będzie próba wyciągnięcia go przy użyciu noża. Cóż, korek nie będzie się nadawał z pewnością do niczego, dodatkowo istnieje szansa na to, że wpadną nam jakieś okruchy z korka do środka. Jednak być może otworzymy. Inny sposobem jest włożenie butelki dnem do buta i uderzanie o ścianę. Korek powinien wyjść.

Inną metodą może być użycie długiej śrubki, którą wkręcamy w nasz korek, jednak pamiętając, aby wystawała, następnie bierzemy obcęgi i wyciągamy. Tym sposobem z pewnością nie będziemy mieć niczego niepotrzebnego w naszym winie. Jest to dosyć bezpieczna metoda. Kolejną, będzie użycie zapalniczki. Jest to już nieco niebezpieczne, bo musimy uważać, aby niczego nie podpalić i przede wszystkim, aby samemu się niechcący gdzieś nie oparzyć. Zatem, przede wszystkim najważniejszy elementem tego procesu będzie użycie ognia w zapalniczce, pamiętając, aby umieścić go poniżej korka. Pozwoli nam to podgrzać powietrze, które się tam znajduje, a co za tym idzie, dzięki tej sile wypchnie nasz korek na wierzch. Tymi oto prostymi kilkoma sposobami możemy uratować swój wieczór i napić się naszego ulubionego wina bez posiadania korkociągu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here