Jak rozpocząć przygodę ze snorkelingiem

Nurkowanie nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Warto zacząć od snorkelingu, który polega na nurkowaniu tuż pod powierzchnią wody. Jest to sport, który nie wymaga specjalnych umiejętności, a daje dużą frajdę i gwarantuje niezapomniane przeżycia. Czym jest snorkeling i jak się do niego przygotować?

Snorkeling – co to jest?

Osobom, które nie mają doświadczenia często nurkowanie kojarzy się ze sportem, który jest bardzo trudny i wymagający. I jest to prawda! Nie znaczy to jednak, że każdy, kogo interesuje podwodny świat, musi nauczyć się nurkowania z butlą.

Snorkeling jest przeznaczony dla osób, które nie mają doświadczenia. Polega na płytkim nurkowaniu, gdzie zanurzona jest wyłącznie twarz. Dzięki temu można wiele zobaczyć, a nurkowanie jest bezpieczne.

Jak przygotować się do snorkelingu?

Ważny w snorkelingu jest sprzęt. W pierwszej kolejności należy zacząć od wybrania odpowiedniej maski, która umożliwi oddychanie pod wodą.

Maska do snorkelingu wyposażona jest w fajkę, która umożliwia oddychanie pod wodą. Ważne jest, by fajka była wyposażona w zawór umożliwiający usuniecie wody, która dostanie się pod maskę. Sylikonowy ustnik szybko dopasuje się do kształtu twarzy.

Wybierając maskę do snorkelingu warto skupić się przede wszystkim na dużym kącie widzenia. W podwodnych przygodach liczy się przede wszystkim to, co zobaczymy. Im szerszy jest kąt widzenia, tym wrażenia będą wspanialsze.

Maska do snorkelingu pełnotwarzowa zapewnia nawet 180 stopni, co daje możliwość podziwiania kolorowych rybek, raf koralowych czy roślin, których nie spotkamy w polskim morzu.

Maska do snorkelingu najczęściej ma sylikonowy, przezroczysty kołnierz. Ten element również ma duże znaczenie. Warto unikać masek, które mają kolorowe, ale niepraktyczne wykończenie. Przezroczysty kołnierz powiększa pole widzenia.

Kompletując sprzęt do snorkelingu, warto również pamiętać o płetwach, które zwiększają komfort pływania. Dzięki płetwom można zwiększyć prędkość oraz poprawić precyzję ruchów.

Snorkeling to przygoda, którą może przeżyć każdy. Nie trzeba mieć wyjątkowej kondycji oraz wiedzy, by podglądać podwodne życie zwierząt. Warto jednak zadbać o odpowiedni sprzęt, który umożliwi długie i komfortowe nurkowanie

Maski do snorkelingu dostępne są w ofercie divezone.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here