Jak urządzić urodziny dla dzieci

Dziecięce urodziny są wydarzeniem zarówno dla jego rodziców, jak i samego malucha. Stworzenie niezapomnianej imprezy może sprawić, że dziecko będzie wspominać ją przez długi czas. O czym warto pamiętać, organizując urodziny dla dzieci?

Dopasowane do zainteresowań

Przede wszystkim – impreza dla dzieci nie powinna wyglądać jak ta dla dorosłych. Maluchy nie będą zainteresowane siedzeniem przy stole i rozmowami, ale mnóstwem aktywności. To oznacza, że dobrym pomysłem może być zaplanowanie zabaw ze sporym wyprzedzeniem – we współpracy z pociechą oczywiście.

Dzięki temu, że dziecko wraz z rodzicem stworzy bazę aktywności, jakie mogą podjąć wszyscy goście – ułatwi przeprowadzenie urodzin dla dzieci. Maluchy mogą mieć tendencję do popadania w znudzenie i tym samym – kłótnie, a gdy odpowiednio zajmiemy im czas interesującymi zabawami, do tego po prostu nie dojdzie.

Jedzenie – tak czy nie?

Jak najbardziej, wiadomym jest, że urodziny dla dzieci nie mogą odbyć się bez smacznego posiłku. Jednak podobnie jak powyżej – malce raczej nie będą uradowane z faktu, że mają usiąść do stołu i grzecznie zjeść zupkę, drugie danie i jeszcze odrobinkę sałatki. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest dopasowanie menu – a także formy podania – do ruchliwych i wesołych maluchów.

Dobrym pomysłem może okazać się przygotowanie specjalnego bufetu dla dzieci. Nie ma co liczyć na to, że w większej grupce, kilkulatki zasiądą grzecznie do obiadu i zjedzą go, póki będzie ciepły. Zamiast tego – warto stworzyć szwedzki stół, na którym będą znajdować się nieduże, smaczne kanapeczki i inne przekąski, które można na szybko włożyć do buzi i wrócić do zabawy.

W domu czy nie?

To, czy zorganizujemy urodziny dla dzieci w prywatnym domu, czy może w wynajętej sali, jest uzależnione od kilku kwestii. Przede wszystkim – posiadanej powierzchni oraz ilości zaproszonych osób. Nie ma co liczyć, że dziesiątka dzieci zmieści się w 40-metrowym mieszkaniu (zwłaszcza gdy z maluchami przychodzą rodzice!), jednak taka ilość gości w domu – może się sprawdzić.

Jeśli jednak nie masz ochoty sprzątać lub po prostu chcesz podczas imprezy nie martwić się serwowaniem dań – lepiej jest wybrać salę zabaw na urodziny lub wynająć restaurację.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here