Jak wyczyścić srebro?

Kto z nas nie lubi wyglądać ładnie i elegancko? No właśnie. Pewnie każdy. Z pewnością znajdzie się również szerokie grono osób, które uwielbiają liczne i różnego rodzaju świecidełka oraz biżuterię. Kto z nas nie lubi tego, jak się mieni i pięknie wygląda na ciele? Przyozdabia, dodaje szyku i kunsztu. Jednak warto pamiętać, że biżuteria, a w szczególności srebro ma tendencję do tego, aby ciemnieć lub nawet czernieć. Niestety. Do procesu ciemnienia przyczyniają się związki siarki, które występują naturalnie w powietrzu, jak również woda czy kosmetyki. To wszystko w zetknięciu się ze srebrem, powoduje jego czernienie.

Jak wyczyścić srebro?

Jak wyczyścić srebro?Jest na to kilka sposobów. Przede wszystkim możemy oddać do jubilera, aby to on sam zrobił to za nas. Oczywiście to kosztuje. Możemy również zakupić specjalny preparat, który nie jest zbytnio dobrym pomysłem, gdyż może zniszczyć naszą biżuterię. Kolejną metodą jest kupienie u jubilera szmatki, która jest specjalnie do tego przeznaczona. Pamiętajmy jednak, że będziemy musieli poświęcić czas na to, aby przetrzeć całe nasze srebro. To jednak chwilę zajmuje i nie jest zalecane tym, którzy nie mają do tego cierpliwości. Taka ściereczka wystarcza nam na kilka razy, chyba że mamy dużo biżuterii, to niezbyt. Pamiętajmy także, że nie jest to też znowu mega tanie, wszystko zależy od wielkości i od cen u jubilera. Możemy także kupić sobie specjalną myjkę ultradźwiękową. Jest to jednorazowy wysoki koszt, jednak dzięki temu będziemy mogli zachować nasze srebro w świetnej kondycji i cieszyć się nim przez długie lata. Innym sposobem jest także pasta do zębów. Czyści, jednak pozostaje zapach i ciężko później doprowadzić naszą biżuterię do porządku.

Kolejną tanią metodą będzie soda oczyszczona

Do jakiegoś naczynia wkładamy, błyszczącą stroną na zewnątrz, folię aluminiową, wkładamy srebro, zasypujemy 1 łyżeczką (lub więcej, w zależności od ilości srebra, jednak lepiej nie przesadzać) sody oczyszczonej, następnie zalewamy wrzątkiem i czekamy kilka minut. W naczyniu powstanie piana. Po niedługim czasie, wyciągamy naszą biżuterię, przelewamy ciepłą wodą, wycieramy miękką ściereczką i gotowe. Jest to kila prostych trików, dzięki którym zadbamy o to, by biżuteria służyła nam na lata, a przy tym zachowała swój piękny wygląd i nawet po długim czasie wyglądała jak nowa, niedawno kupiona w salonie. Sposób, który wybierzemy, zależy już tylko od nas samych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here