Jak zdjąć hybrydę?

Manicure jest modny już od wielu lat. Piękne paznokcie nie tylko uzupełniają stylizację, ale również dodają pewność siebie wielu kobietom. Coraz bardziej popularne staje się wykorzystanie lakierów hybrydowych do stylizacji paznokci zarówno w warunkach gabinetowych, jak i domowych.

O ile stylizacja paznokci w gabinecie nie wymaga od nas zbyt dużego przygotowania, wykonanie manicure hybrydowego w domowym zaciszu może okazać się prawdziwym wyzwaniem, szczególnie gdy kontakt z lakierami hybrydowymi mamy po raz pierwszy.

Jak zdjąć hybrydę?Lakiery hybrydowe to specjalny rodzaj preparatów, które nie wysychają samoczynnie, za to są utwardzane pod wpływem działania światła specjalnych lamp UV lub LED. Taki system pozwala na dużo większą precyzję nakładania lakieru, ponieważ nie zastyga on w sytuacji, gdy nasze ruchy są niepewne. Jednocześnie taki rodzaj lakieru jest dużo trwalszy od tradycyjnego i utrzymuje się na paznokciach nawet do kilku tygodni.

Duża trwałość manicure hybrydowego sprawia, iż wśród początkujących często pojawia się problem, jak zdjąć hybrydę, aby nie uszkodzić naturalnej płytki paznokcia. Istnieją dwie głównie metody zdejmowania hybrydy, z czego ta uznawana za bardziej profesjonalną wcale nie należy do najlepszych…

Jak zdjąć hybrydę?

W gabinetach często hybrydę zdejmuje się jedynie za pomocą frezarki. Aby jednak zdjąć warstwę lakieru całkowicie, często trzeba użyć bardzo dużej mocy, co skutkuje często uszkodzeniem paznokcia. W warunkach domowych najlepiej posłużyć się zmywaczem do hybryd na bazie acetonu. Najlepiej posłużą preparaty dedykowane do tego procesu, produkowane przez firmy mające w ofercie także hybrydy.

Aby zdjąć hybrydę, należy delikatnie spiłować jej pierwszą warstwę tak, aby przestała ona być błyszcząca

Następnie należy zabezpieczyć skórki wokół paznokcia tłustym produktem, np. wazeliną lub oliwką. Waciki należy pociąć na małe kawałki odpowiadające wielkością paznokcia, a następnie nasączyć je preparatem z acetonem. Należy nałożyć na paznokcie i owinąć kawałkami folii aluminiowej. Na efekt poczekać trzeba w ten sposób około 5-10 minut aż lakier zmięknie, a następnie delikatnie odsunąć go drewnianym patyczkiem. Ewentualne pozostałości można ponownie namoczyć acetonem na waciku lub nieco mocniej zdrapać patyczkiem.

Warto pamiętać, aby paznokcie po wykonaniu hybrydy raz na jakiś czas odżywiać za pomocą odpowiednich oliwek i kremów do rąk. W przeciwnym razie mogą stać się bardzo cienkie i kruche.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here