Jaki akumulator?

Mieszkam w niedużej miejscowości, na osiedlu domów jednorodzinnych. W tej sytuacji – wiadomo, mam sąsiadów, i jest to dość szerokie grono osób w każdym możliwym przedziale wiekowym. Mieszkają tutaj osoby bardzo słusznego wieku, jak i coraz częściej przychodzą na świat maluszki, skutecznie podnosząc liczbę mieszkańców w naszej gminie. W związku z tym, że miejscowość nie jest duża, niestety nie ma tutaj prawie żadnych sklepów specjalistycznych czy marketów. Wszystkie bowiem oddalone są kilkanaście kilometrów od naszego miejsca zamieszkania. Tutaj możemy liczyć jedynie na małe sklepiki spożywcze i aptekę.

Jaki akumulator?

Pewnego dnia zapukała do moich drzwi sąsiadka. Przyszła poprosić mnie o pomoc. Okazało się bowiem, że rozładował jej się akumulator w samochodzie. To znaczy, nie tyle rozładował, ile po prostu jego życie tego dnia dobiegło końca. Sąsiadka poprosiła mnie, aby pojechać do pobliskiej miejscowości po nowy akumulator. Oczywiście zgodziłam się jej pomóc.

Jaki akumulator?Po dotarciu do sklepu okazało się, że Pani kompletnie nie wie jaki akumulator pasuje do jej samochodu. O rety – pomyślałam, chyba jej się zdaje, że wszystkie są takie same. Nie wiedziałam jak pomóc kobiecie, ponieważ wiedza na temat jej samochodu wykraczała poza moje horyzonty myślowe, tym bardziej, jeśli rzecz rozbiegała się o akumulator. Byłyśmy w kropce. Wpadłam na pomysł zajrzeć do internetu. Tam bowiem zawsze można znaleźć coś ciekawego. Wiedza zawarta na różnych stronach www, nie jeden już raz uratowała mnie z opresji. Może tym razem też się uda-pomyślałam. Oczywiście, że znalazłam stronę, na której było dokładnie opisane jaki akumulator, do jakiej marki i modelu samochodu jest odpowiedni. Po analizie tematu, w końcu udało się wybrać i dokonać zakupu tego jakby nie było-jednego z ważniejszych elementów w aucie.

Po powrocie do domu sąsiadka ochoczo zabrała się za wymianę akumulatora. Była to dla mnie dość zabawna sytuacja, lecz nie ukrywam-godna podziwu dla tej Pani, która w tym roku skończyła 75 lat. W każdym razie akumulator został wymieniony, sąsiadka auto odpaliła i szczęśliwa wyruszyła w swoje kierunki.

Taka historia spotkała mnie dzisiejszego ranka. Trochę zabawna, trochę ucząca. Dziś dowiedziałam się, chociażby tego, w jaki sposób znaleźć odpowiedni model akumulatora do samochodu, który go potrzebuje. Dowiedziałam się również, że wymiana akumulatora w aucie nie może być trudna, skoro z powodzeniem udało się to zrobić 75-letniej kobiecie. Pamiętajmy, bez akumulatora ani rusz.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here