Podkład a typ urody

Wybór odpowiedniego podkładu jest kluczowym elementem każdego makijażu. Niezależnie od wieku, podkład max factor powinien być taki, aby scalał się ze skórą, a nie tworzył efektu maski. W młodym wieku często ma za zadanie zmatowić, czasem rozświetlać i dobrze kryć, jeśli jest taka potrzeba. Dojrzała cera potrzebuje podkładów rozświetlających i liftingujących.

Ciepły czy zimny typ urody?

Wbrew pozorom to nie łatwa sztuka, jakby to się mogło wydawać. Tonacje skóry są ciepłe i zimne. Najprościej sprawdzić jaki się ma typ karnacji sprawdzając kolor żył na nadgarstku. Zielone odpowiadają paniom o ciepłym typie urody (wiosna i jesień). Niebieskie natomiast to zimny typ urody (lato i zima).

Wyznacznikiem, z jakim typem urody ma się do czynienia jest także sposób opalania się. Gdy skóra szybko łapie złoto-brązowy kolor i ma żółtawe pigmenty, będzie przypisana do ciepłych tonów. Ta, która opala się najpierw na czerwono, ma tendencje do łuszczenia się i ma chłodne, niebieskie pigmenty będzie przypisana do zimnego typu urody.

Jak dobrać kolor podkładu do typu karnacji

Panie o ciepłej karnacji powinny sięgnąć po podkłady max factor, które mają odcienie brzoskwiniowe, żółte oraz oliwkowe. Oczywiście wybór poszczególnych tonów powinien być już indywidualny. Na przykład ciepłe typy urody, które wpadają w odcień brzoskwiniowy źle będą wyglądać w podkładzie, który wpada w tonację oliwkową.

Przy zimnych typach urody zasada doboru tonacji podkładu jest w zasadzie taka sama, jak przy ciepłych karnacjach. Z taka różnicą, że gama odcieni znacząco się różni od kolorów ciepłych. Chłodna karnacja charakteryzuje się różowym lub delikatnie czerwonym odcieniem.

Zdarzyć się może, że podkłady o ciepłych odcieniach są za żółte, a podkłady max factor dla cery zimnej za różowe. Taki typ urody wymaga zastosowania podkładów neutralnych, w których nie dominuje żaden z wyżej wymienionych odcieni.

Jak nakładać podkład?

Do nakładania podkładu najczęściej wykorzystuje się pędzle lub gąbeczki kosmetyczne. Z powodzeniem można używać do tego palców, Zaletą tego rozwiązania jest nakładanie i jednoczesne rozgrzewanie kosmetyku na twarzy.

Pędzle do nakładania podkładów max factor najlepiej powinny być wykonane z naturalnego włosia. W przeciwieństwie do tych wykonanych z włókna syntetycznego, ich wysoka jakość pozwala uzyskać profesjonalny efekt całego makijażu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here