Prywatny samochód w firmie

Prywatny samochód pracownika służy przede wszystkim do jazdy prywatnej, jak sama nazwa wskazuje. Z uwagi, że często dojeżdżamy do pracy kilkanaście kilometrów dziennie. Musimy posiadać własne auto, z całą pewnością wygodniej nam jest wsiąść pod domem i wysiąść na parkingu naszej firmy.

Do wygody się człowiek szybko przyzwyczaja. Widzę sama po sobie, że nie chce mi się biegać po mieście pieszo i załatwiać swoich spraw. Zdecydowanie wygodniej jest przemieszczać się autem. Zważywszy, jeżeli mamy do załatwienia kilka spraw w różnych miejscach. Czasem są to duże odległości pomiędzy naszym bankiem, urzędem i marketem. Do marketu z reguły jedziemy na duże zakupy, więc autem jest najwygodniej mamy dużo miejsca w aucie. A przyniesienie pieszo zakupów często jest niemożliwe, z uwagi na to ile ich robimy.

Prywatny samochód pracownika, czasem służy również do celów załatwiania spraw służbowych. Pytanie dlaczego? Z reguły po to, aby zaoszczędzić czas nie zawsze mamy szybki dostęp do samochodu służbowego, a nasz jest zawsze pod ręką dostępny od razu. Prywatny samochód pracownika powinien służyć przede wszystkim jako prywatny środek lokomocji. No, ale takie są dziś realia, biegamy za pieniędzmi nie mając czasu na nic. Czas to pieniądz, więc nie zważając na nic spieszymy się i załatwiamy służbowe sprawy prywatnym samochodem. No tak, ale czego się nie robi dla dobra ogółu. Z miłą chęcią pojechalibyśmy autem służbowym, ale najczęściej wtedy mamy do wypełniania papiery tak zwaną kilometrówkę. Gdzie byliśmy jak długo, a z reguły nikt z nas nie lubi się tłumaczyć.

Prywatny samochód pracownika powinien służyć, przede wszystkim jako prywatny środek lokomocji, jeździć powinien pracownik w swoich sprawach prywatnych i tego się trzeba trzymać. Nie każdy człowiek ma swoje prywatne auto dostępne tylko dla siebie, często dzielimy się nim ze swoim partnerem. Niestety, źle to wpływa na nasze zdrowie zdecydowanie jesteśmy mniej aktywni. Większą część dnia spędzamy siedząc w samochodzie pamiętajmy, że ruch to zdrowie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here