3 największe mity na temat diety ketogenicznej

Dieta ketogeniczna to jedna z najpopularniejszych diet cieszących się dużym zainteresowaniem na całym świecie. Narosło jednak wokół niej wiele mitów. Oto 3 największe z nich!

1. Dieta ketogeniczna jest bardzo skomplikowana

Dieta ketogeniczna może wydawać się skomplikowana, jednak w rzeczywistości przestrzeganie jej reguł wcale nie jest takie trudne!

Głównym celem diety keto jest ograniczenie ilości węglowodanów w diecie, ponieważ to one są odpowiedzialne za wiele schorzeń cywilizacyjnych – otyłość, cukrzycę, choroby serca, choroby układu nerwowego.

W tym celu dieta ketogeniczna podwyższa ilość produktów białkowych i tłuszczowych, redukując węglowodanowe. Nie znaczy to jednak, że dieta keto nie może zawierać warzyw i owoców – także i one są tutaj obecne.

Więcej informacji o zasadach komponowania posiłków w diecie ketogenicznej można uzyskać na stronie: https://dawidwozniakowski.pl/keto/dieta-ketogeniczna.

2. Dieta ketogeniczna nie jest zdrowa

Często można spotkać się też z przekonaniem, że dieta keto nie jest zdrowa ze względu na dużą ilość tłuszczów i białek. Badania przeczą jednak temu przeświadczeniu i potwierdzają, że może być ona stosowana przez wiele osób, także z problemami zdrowotnymi.

W diecie keto dochodzi do stanu ketozy, gdy organizm zaczyna czerpać swoją energię nie z cukrów, ale z tłuszczów. To gwarantuje wiele korzystnych efektów dla całego organizmu!

3. Dieta ketogeniczna nie jest przeznaczona dla wegetarian i wegan

W związku z tym, że w diecie ketogenicznej znajduje się dużo białek i tłuszczów, można spotkać się z mitem, że nie jest ona przeznaczona dla wegetarian i wegan.

W rzeczywistości jednak istnieje możliwość przygotowania jadłospisu dopasowanego do potrzeb osób niejedzących produktów mięsnych, a także żadnych produktów odzwierzęcych w przypadku diety wegańskiej.

Dieta keto może być zatem doskonałym wyborem niemalże dla każdej osoby, która chciałaby zadbać o swoje zdrowie. Przejście na dietę keto może przynieść bardzo dużo korzyści dla całego organizmu!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here