Szczególna budowa włosa

Zadbane i piękne włosy są naszą wizytówką. Każdego dnia chcemy, aby prezencja była nieskazitelna, toteż warto zadbać o to, co jest ważne. Włosy rosną na głowie, która zawsze jest na pierwszym miejscu w kontakcie z drugim człowiekiem. Nie ma zatem lepszej opcji, jak przyjrzenie się w szczegółach temu, co sprawia, że włosy rosną i jak są zbudowane oraz czego potrzebują.

Budowa włosa – jak to wszystko powstaje

Każdy włos składa się z łodygi i korzenia, które osadzone są w mieszku włosowym. Ta część, która wystaje poza skórę złożona jest z kilku warstw martwych komórek rogowatych. Składnikiem, z którego zbudowany jest włos jest keratyna. Z kolei w samym pigmencie włosa znajduje się melanina nadająca kolor oraz związki mineralne i tłuszcze. W skórze właściwej znajduje się mieszek włosowy, który jest rurką, z której wyrasta włos. Fazy wzrostu włosa składają się z trzech etapów: wzrostu, inwolucji i spoczynku. Mając na uwadze każdy aspekt wiemy jak dokładnie zadbać o to, co na głowie się mieści.

Szampon i odżywka mają znaczenie

Na rynku odnajdziemy wiele produktów, które są ważne w codziennej pielęgnacji. Wystarczy wiedzieć jaki rodzaj włosów posiadamy oraz z czym borykamy się na co dzień. Budowa włosa u każdego jest taka sama, w związku z czym każdy może w znamienity sposób wpłynąć na to, by był on dobrze wyglądający. Mieszek włosowy lubi, gdy sięgamy po naturalne kosmetyki nie zaburzające całej fazy wzrostu włosa, toteż zawsze odnajdziemy takie produkty, które są godne uwagi. Wystarczy wcześniejsze zapoznanie się ze szczegółami podanymi na opakowaniu, by wiedzieć, czy dobrze trafiliśmy. Włosy rosną całe życie, wobec czego jeżeli chcemy je mieć piękne to warto o nie zadbać w najmniejszym punkcie.

Idealnie proste i falowane

Każde włosy są inne wobec czego warto do nich dostosowywać takie specyfiki, które pozytywnie wpłyną na wzrost a także codzienne obcowanie z czynnikami zewnętrznymi. Jeżeli włosy będą odpowiednio wypielęgnowane to zachowamy ich znakomity wygląd przez długi czas. Mając do dyspozycji szampony, odżywki, maski, a także inne produkty z łatwością dobierzemy to, co potrzebne. Zawsze sprawdzajmy, czego nasze włosy potrzebują, czy wypadają, a może są osłabione. Wpływ promieni słonecznych również ma swoje działania niepożądane na włosy – dbajmy zatem zawsze o to, co najcenniejsze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here