Wyjazdy na narty w kraju, a ubezpieczenie turystyczne

Zaczyna się sezon narciarski, dlatego coraz więcej można usłyszeć o stokach narciarskich i polecanych miejscach na szusowanie po stokach. Jeśli planujesz wypad na narty, ubezpiecz się przed wyjazdem i zrób to z głową. Okazuje się bowiem, że nawet podczas wyjazdów narciarskich w kraju, dobre ubezpieczenie turystyczne na narty może stać się niezwykle pomocne.

Dlaczego warto ubezpieczać się na wyjazdy na narty?


Gdy słyszysz – ubezpiecz się przed wyjazdem za granicę, sprawa jest prosta – wtedy lepiej dmuchać na zimne i mieć większe zabezpieczenie, niż tylko sama karta EKUZ, która nie gwarantuje ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą. W kraju jednak wiele osób zapomina o tym, jak ważne jest dobre ubezpieczenie turystyczne na narty. W Polsce osoby opłacające składki zdrowotne, mogą liczyć na darmowe leczenie, obejmujące zarówno leczenie ambulatoryjne, jak i szpitalne. Darmowa jest również pomoc służb działających na stokach. Kto jednak zapłaci nam za uszkodzony sprzęt lub odniesiony uszczerbek na zdrowiu? Wypadki na stokach zdarzają się bardzo często i nieumyślnie możemy je spowodować – wtedy spada na nas odpowiedzialność wypłaty pieniędzy poszkodowanemu, a suma ta może być naprawdę wysoka. Dodatkowe ubezpieczenie turystyczne pozwoli na zabezpieczenie w razie odniesienia wypadku na stoku, zwykle zawiera także NNW i OC, które chroni nas przed zdarzeniami, które możemy sami spowodować. Wykupienie ubezpieczenia pozwala nie tylko na bezpieczną, ale także spokojną jazdę bez martwienia się o przyszłość.

Jak wybrać dobrą polisę turystyczną?


Dobre ubezpieczenie na narty jest bardzo ważne – przed jego zakupem warto sprawdzić i porównać oferty kilku ubezpieczycieli. Im wyższa suma gwarancji i zakres ubezpieczenia, tym lepiej. Ważne, by oprócz kosztów leczenia, transportu czy rehabilitacji, ubezpieczenie zawierało także OC oraz NNW, które zawsze mogą przydać się na stoku. Oczywiście dobór ubezpieczenia powinien zależeć od tego, w jaki sposób jeździmy oraz czy wybieramy się na deskę, czy na narty. Dla osób, które chcą wyczynowo jeździć i są narażone na kontuzje, dedykowane są bardziej rozbudowane, ale jednocześnie droższe ubezpieczenia turystyczne.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na narty?


Wbrew pozorom, dobre ubezpieczenie turystyczne na narty nie kosztuje wiele i nie stanowi poważnego obciążenia dla portfela. Wyższe są koszty polis zagranicznych, ponieważ obejmują one ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą, a te zwykle są spore. W Polsce jednak nie ma problemu z dostępem do bezpłatnej służby medycznej, polisy skupiają się więc na zabezpieczeniu dodatkowych aspektów. Zazwyczaj dzienny koszt polisy o standardowym zakresie to kilka złotych dziennie. Już za 20-50 złotych możemy więc mieć polisę, która zapewni dobrą ochronę przez cały wyjazd. Wiele firm ubezpieczeniowych oferuje polisy rodzinne, które są tańsze i obejmują podstawowym zakresem ochrony członków rodziny. Na rynku jest tak wiele ofert polis dedykowanych narciarzom, że z pewnością każdy znajdzie wśród nich coś odpowiedniego dla siebie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here