szczoteczki

Praca asystentki stomatologicznej okazuje się być naprawdę wyczerpująca. Jednak przynosi ona naprawdę dużo satysfakcji. Z bólem zęba nie ma przecież żartów, a kiedy widać pacjenta, który wychodzi z gabinetu dentystycznego z uśmiechem i uśmierzonym bólem, to naprawdę można poczuć wielką dumę i satysfakcję. Praca ta będzie odpowiednia dla osoby, która uwielbia ciągły ruch, a także nutkę adrenaliny. Czy taki zawód pozwala jednak na dobre zarobki? Ile zarabia asystentka stomatologiczna i co zależy od wielkości jej wynagrodzenia? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-asystentka-stomatologiczna/ 

Asystentka stomatologiczna – co ma wpływ na wysokość jego pensji?

Wysokość zarobków asystentki stomatologicznej i jest zależna od kilku czynników. Do nich należy zaliczyć przede wszystkim miejsce, w którym taka osoba znajduje zatrudnienie. Lepsze stawki są możliwe do zarobienia w prywatnym gabinecie dentystycznym, niż w publicznej przychodni. Wpływ na wysokość wynagrodzenia będzie miało również podejście do klienta, a także wpływ na promocje całego gabinetu. Do tego dochodzą również czynniki takie jak staranności do wykonywanej pracy, solidność oraz sumienność w wykonywaniu swoich codziennych obowiązków.

Co jeszcze ma wpływ na wysokość wynagrodzenia asystentki stomatologicznej?

Na to wpływ będzie miał również poziom rozwoju gospodarczego. Nie jest on równomierny, co w szerszym tłumaczeniu przekłada się na zasobność każdego portfela. Jako asystentka stomatologa najlepiej zarobimy w województwie mazowieckim, kujawsko-pomorskim, a także o polskim. 

Ile jest w stanie zarobić asystentka stomatologiczna? 

Miesięczne wynagrodzenie na takim stanowisku wynosi około 3000 zł brutto. Co druga asystentka może otrzymać pensję w wysokości od 2530 zł do 3490 zł. 25% najgorzej wynagradzany asystentek stomatologicznych zarabia kwoty znajdującej się w przedziale poniżej 2530 zł brutto. Na zarobki większe, niż 3490 zł brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych asystentek stomatologicznych w naszym kraju. Przeciętne wynagrodzenie osób pracujących w takim zawodzie znajduje się w okolicach średniej krajowej.

Zobacz też: http://lazyhours.pl/jak-zostac-asystentka-stomatologiczna/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here