Imprezy kulturalne na które warto wybrać się z uczniami

Kultura obejmuje wiele dziedzin, jest pojęciem bardzo szerokim. Począwszy od malarstwa, rzeźby, koncerty, teatr, a także wiele innych imprez i wydarzeń jakie są organizowane w wielu miejscach.

Imprezy kulturalne jako szkolna wycieczka

W szkołach organizowane są różnego typu wycieczki. Jedne dłuższe, kilkudniowe, podczas których dzieci i młodzież wyjeżdżają poza miejsce zamieszkania i pozostają pod opieką wychowawców przez kilka dni. Jednak tego typu wyjazdy zawsze wiążą się z dość dużym obciążeniem finansowym, dlatego też nie są one organizowane zbyt często. Alternatywą dla takiej formy są wycieczki jednodniowe, ale także takie, których głównym celem jest upowszechnianie szeroko rozumianej kultury. W zależności od możliwości, mogą być organizowane wyjścia na koncerty, wyjazdy do kina czy teatru. Ideą takich wycieczek jest to, aby uczniowie mieli możliwość poznawania różnych obliczy kultury, w tym tych, z którymi na co dzień nie mają zbyt wiele styczności. Obcowanie ze sztuką na co dzień pozwala budzić w najmłodszych wrażliwość, co jest szczególnie ważne dla ich harmonijnego rozwoju.  Dla grup zorganizowanych często przygotowywane są specjalne programy. Imprezy kulturalne w Gdańsku pozwalają przybliżać najmłodsyzm różne dziedziny sztuki, poprzez szereg warsztatów, zajęć oraz wykładów.

Teatr

Jedną z takich form jest teatr. O ile kino nie jest dzieciom obce, o tyle z teatrem bywa niestety różnie. Teatr to miejsce, gdzie można oglądać spektakle, w których udział biorą aktorzy. Żywi ludzie, których obserwujemy bezpośrednio, a nie za pośrednictwem szklanego ekranu. Warto rozpowszechniać te wyjątkowe wydarzenia. Wiele teatrów na terenie całej Polski decyduje się na to, by organizować specjalne zajęcia i spektakle, podczas których młodzi ludzie będą mieli możliwość poznać wyjątkową sztukę teatralną. Teatr Szekspirowski wprowadził do swojej oferty specjalne warsztaty dla młodzieży. Jest to wyjątkowa okazja, podczas której grupy szkolne mogą poczuć chemię teatru i być może- odnaleźć swoją pasję.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here