Jak wygląda nauka windsurfingu?

Windsurfing to dyscyplina, która w Polsce jest bardzo popularna. Mimo, że kilkanaście lat temu niewiele osób wiedziało czym jest windsurfing, dziś coraz więcej osób ją uprawia. Jak zacząć? Czy to dyscyplina dla mnie? Jak wygląda nauka i gdzie mogę się uczyć? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziesz w naszym artykule.

Nauka windsurfingu

Pierwsza, najważniejsza zasada jest taka, że uczymy się z instruktorem. Nie polecamy nauki na własną rękę, ze względu na to, że windsurfing to dyscyplina wymagająca odpowiedniego przygotowania. Mimo, że w internecie znaleźć można wiele poradników, blogów, filmów pokazujących jak się uczyć pływania na desce – to radzimy by traktować je jako uzupełnienie swojej wiedzy, zdobytej na kursie.

Nauka z instruktorem to gwarancja bezpieczeństwa. A to jest najważniejsze. W szkole FunSurf każdy instruktor to osoba posiadająca duże doświadczenie w pływaniu na desce, ale również w pracy w grupie. Bo z jednej strony ważna jest wiedza, z drugiej umiejętność jej przekazania.

Ważne jest to, żeby nauka windsurfingu odbywała się w odpowiednio niewielkich grupach. Tylko wtedy instruktor może poświęcić odpowiednią ilość uwagi każdemu z kursantów. A to ma też związek z bezpieczeństwem.

Oprócz zajęć w grupach jest możliwość wykupienia lekcji indywidualnych – to dobra opcja dla osób, które chcą mieć instruktora na wyłączność.

W szkole FunSurf naukę windsurfingu realizujemy w rozmaitych formach. Organizujemy obozy i wyjazdy windsurfingowe. Mogą z nich skorzystać dzieci i młodzież. Grupy dobieramy wiekowo i pod kątem stopnia zaawansowania, tak by nikt nie czuł się gorszy.

Oferujemy również kursy i wyjazdy dla dorosłych. Ale, żeby uczyć się pływania na desce nie trzeba jechać na obóz. Nasze bazy zlokalizowane są na Półwyspie Helskim. Jeśli spędzasz tam wakacje możesz połączyć wypoczynek z nauką pływania. Możesz też zabrać ze sobą członków swojej rodziny.

Ile czasu potrzebujesz żeby nauczyć się pływania na desce? To zależy. Kurs trwa zwykle około 10-14 dni, w zależności od stopnia zaawansowania. Może ci się wydawać, że to za mało, ale uwierz   mi to wystarczający czas żeby zdobyć podstawy i móc samodzielnie (!) pływać na desce.

Jeśli nie masz jeszcze planów na majówkę albo wakacje zapraszam do odwiedzenia naszej strony windsurfing.com.pl. Znajdziesz tam różnych kursów i obozów windsurfingowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here