Jak leczyć niepłodność?

Kiedy okazuje się, że dana osoba cierpi na niepłodność należy zidentyfikować co za tym stoi, a następnie podjąć próby leczenia. Przyczyny niepłodności u kobiet jak i u mężczyzn są różne, dlatego też przebieg ich leczenia powinien być zindywidualizowany.

Jak zdiagnozować przyczyny niepłodności?

Jeżeli usilne starania i próby zajścia w ciążę wciąż kończą się niepowodzeniem, ważnym jest aby zarówno mężczyzna jak i kobieta wybrali się do specjalisty. Klinika leczenia niepłodności Kraków zleci wykonanie szeregu badań, na podstawie których będzie można stwierdzić co jest przyczyną licznych niepowodzeń oraz które z partnerów będzie musiało przejść leczenie niepłodności Kraków.

W przypadku mężczyzny diagnoza taka może być wydana na podstawie obszernego badania nasienia. W przypadku kobiety badania rozpoczyna się od wykonania testu na wrogość śluzu szyjkowego, jak i również występowanie przeciwciał antyplemnikowych. Dodatkowo niezwykle istotną kwestią jest regularne kontrolowanie cyklu miesięcznego.

Jak leczyć niepłodność u mężczyzn?

W przypadku mężczyzn leczenie niepłodności Kraków przebiega w dużo łatwiejszy sposób niż u kobiet. Jeżeli okaże się, że jej przyczyną są zaburzenia hormonalne, wówczas klinika niepłodności Kraków podaje takiemu mężczyźnie odpowiednie dawki hormonów, aby je uregulować. W sytuacji, kiedy brak możliwości zapłodnienia partnerki wynika z problemów z nasieniowodami, wówczas niezbędnym będzie przeprowadzenie zabiegu. W przypadku infekcji ograniczających płodność leczenie odbywa się za pomocą antybiotyków.

Jak leczyć niepłodność u kobiet?

Jeżeli przyczyną niepłodności u kobiety jest nieregularna owulacja, wówczas koniecznym jest zastosowanie terapii hormonalnej. W przypadku niedrożności jajników oraz nieprawidłowej budowy macicy klinika leczenia niepłodności Kraków stosuje zabieg inwazyjny. Jeżeli po przebadaniu śluzu kobiety okazuje się, że cierpi ona na wrogi śluz, wówczas klinika niepłodności Kraków zaleca leczenie farmakologiczne.

Jeżeli okaże się, że powyższe formy leczenia nie zdają egzaminu, wówczas niezbędnym jest zastosowanie inseminacji lub procedury in vitro.

Jak łatwo zauważyć, proces leczenia niepłodności jest łatwiejszy u mężczyzn, a ponadto gwarantuje sukces. W przypadku kobiet nie ma niestety gwarancji, że problem zostanie zażegnany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here