Jakie są zalety pościeli satynowej

W sprzedaży mamy wiele rodzajów pościeli z różnorodnych tworzyw, między innymi z kory, jedwabiu, poliestru czy też bawełny. Satyna jest właśnie odmianą splotu bawełny. Dlaczego warto postawić na tego typu pościel?

Idealna na letnie dni

Satyna jest pościelą gładką i śliską, niezwykle przyjemną w dotyku. Dzięki swemu unikalnemu splotowi daje uczucie świeżości, szczególnie podczas upalnych nocy. Dodatkowo ma doskonałe właściwości termoregulacyjne, jak każdy produkt z bawełny. Należy tylko zwrócić uwagę na to, by faktycznie satyna była bawełniana, ponieważ na rynku można spotkać także satyny z innych materiałów.

Pościel satynowa to niezwykłe odczucie chłodu nawet podczas dużego upału, który utrzymuje się w nocy. Wspaniale nadaje się na dni bezwietrzne, kiedy w sypialni jest zdecydowanie mniejszy przepływ powietrza. Można ją polecić zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, ponieważ jest bardzo przyjazna skórze.

Wytrzymałość na miarę bawełny

Każdy rodzaj bawełny jest wytrzymały, jednakże pościel satynowa cechuje się szczególną trwałością. Mimo nieco wyższej ceny naprawdę warto w nią zainwestować ponieważ będzie się doskonale prezentować nawet po wielu latach użytkowania. By tak było, warto o nią szczególnie zadbać.

Na przykład pościel satynową poleca się ją prać na jak najdelikatniejszym programie, w niezbyt wysokiej temperaturze. Jeszcze lepiej, jeżeli można ją uprać ręcznie i suszyć na płasko. Wtedy długo zachowa swoje kształty. Do prania wybierzmy łagodny detergent, na przykład płatki mydlane. Łatwo jest zachować higienę pościeli satynowej ze względu na to, że szybko schnie. Można ją więc prać zgodnie z potrzebami.

Elegancki wygląd

Wiele osób wybiera pościel satynową właśnie ze względu na to, że jest bardzo elegancka i ma luksusowy charakter. To doskonale podkreśli klimat sypialni w wielu stylach, nie tylko klasycznym i glamour, ale także nowoczesnej czy skandynawskiej sypialni.

Z pewnością każdy, kto będzie spał pod pościelą satynową poczuje się wprost jak król. O takim właśnie wrażeniu mówi wielu użytkowników tego tworzywa. Czy taka pościel nadaje się na zimę, czy tylko na lato? Oczywiście można ją z powodzeniem użytkować przez cały rok. Mimo chłodnego wyglądu, wcale nie daje takich odczuć o zimniejszej porze roku.

Pościel satynową znajdziesz w ofercie Vege Home.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here