Naturalne nuty zapachowe w perfumach

Perfumy to często bardzo wyjątkowe nuty zapachowe, składają się z różnych zapachów, dzięki temu uzyskamy niepowtarzalną i oryginalną mieszankę zapachową, która tworzy określone perfumy.

Na pudełku znajdziemy skład, jeżeli nic nam to nie mówi, warto zapoznać się z typami zapachów, przykładowo mogą być to zapachy kwiatowe, najbardziej popularne zwłaszcza w perfumach dla kobiet, możemy tutaj wyczuć zapachy lawendy, róży, orchidei czy też magnolii. Są to zapachy delikatne, możemy wybrać perfumy które posiadają przewagę określonego kwiatu, przykładowo róży.

Nuty zapachowe w wyjątkowych perfumach

Często w perfumach znajdziemy także nuty owocowe, są to bardzo świeże zapachy, często wybierane w okresie letnim, mogą być to zapachy cytrusowe, takie jak pomarańcza, limonka, jabłko, mięta, cytryna oraz wiele innych. Są to z pewnością zapachy energetyzujące, które dodają nam energii, często znajdziemy je w zapachach zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Kolejną grupą zapachów mogą być nuty kojarzące nam się z drzewami, naturą, są to świeże zapachy, które zawierają przykładowo olejki z drzewa sandałowego, cedru, są to mocne bazy perfum, które często znajdziemy w zapachach dla mężczyzn.

Dodatkowo także często wykorzystywane są nuty pikantne, orientalne, mogą być to przykładowo zapachy, które kojarzą nam się z przyprawami, pieprzem, znajdziemy tam także piżmo, wanilię, często stosowane są w bardziej eleganckich perfumach, które dodają nam więcej stylu. Oczywiście często posiadamy różne zapachy, możemy jeden z nich stosować na co dzień, przykładowo do pracy, w tym przypadku bardzo dobrze sprawdzi się woda toaletowa czy też woda perfumowana, która będzie miała nieco mniej intensywny zapach niż perfumy. Możemy także znaleźć zapachy sportowe, gdzie znajdziemy nuty cytrusowe. Oczywiście każdy powinien wybrać odpowiedni zapach dla siebie, sprawdzić który najbardziej mu odpowiada. Jednymi z najbardziej ciekawych zapachów są z pewnością zapachy hermes perfumy te cieszą się dużą popularnością ze względu na wyjątkowe linie zapachowe. Przykładowo możemy znaleźć charakterystyczne zapachy drzewno-ziołowe, które posiadają dodatki cytrusów, w tym przypadku pomarańcza czy też grejpfrut łączą się z nutami korzennymi, dodatkowo występuje tu bergamotka, drzewo cedrowe, co może być świetnym pomysłem na zapach dla mężczyzny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here