Zabezpieczenia dla dzieci, jakie wybrać?

Zabezpieczając dom specjalnymi akcesoriami, sprawiamy że staje się on bezpiecznym środowiskiem dla maluchów. Jest to bardzo istotne w przypadku, gdy nasze meble posiadają ostre krawędzie oraz w przypadku gniazdek elektrycznych, umieszczonych w miejscach łatwo dostępnym dla małych, aktywnych dzieci.

Czemu warto zamontować zabezpieczenia w domu?

Otaczający świat, raczkującego malucha, jest pełen tajemnic. Dzieci w tym wieku są bardzo ciekawskie i codziennie chcą poznawać coraz więcej rzeczy. A rodzice nie zawsze zdają sobie sprawę, ile niebezpieczeństw czeka na małe dzieci w kuchni lub salonie.
Najlepiej zamontować różne zabezpieczenia, które sprawią, że rodzice będą spokojni, podczas gdy dziecko będzie grzecznie się bawiło.

Jakie zabezpieczenie szafek i szuflad?

Każde dziecko podczas nauki chodzenia, podtrzymuje się szafek, które są dookoła. Ważne żeby meble w naszym domu były prawidłowo wyważone i stabilne. Tylko takie, nie stwarzają zagrożenia dla małych dzieci.

Zabezpieczenia mebli i elektryki, czy są obowiązkowe?

Oprócz stabilnych mebli, bardzo ważne są zabezpieczenia, które powinny znajdować się na nich. Jest to obowiązkowy element, gdy nasze dziecko zaczyna być bardziej mobilne. Szuflady i szafki dla dziecka, są bardzo interesującym elementem mebli. Dla rodzica są niebezpieczeństwem dla dziecka. W szafkach znajdują się przeróżne produkty i narzędzia, oprócz tego taką szafką bardzo łatwo przytrzasnąć palce. Dzięki zabezpieczeniom, ryzyko niebezpieczeństwa jest ograniczone.

Najprostszymi zabezpieczeniami, są takie które możemy przymocować do mebli lub sprzętów, najczęściej za pomocą dwustronnej taśmy. Wtedy, jeżeli chcemy otworzyć szafkę, wystarczy otworzyć zabezpieczenie tylko po jednej stronie.

Kolejnym rodzajem zabezpieczeń, są zabezpieczenia magnetyczne. Zazwyczaj montowane są w środku szuflady lub szafki. Ich zaletą jest to, że są praktycznie niewidoczne oraz mocno łączą dwa elementy mebla. W takim przypadku, dziecko nie jest w stanie poradzić sobie z otwarciem szafki.

Przeczytaj też: http://lazyhours.pl/szafki-dla-dzieci-obowiazkowy-mebel-w-pokoju-dzieciecym/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here