jak zrzucić brzuch

Masz problem z nadwagą? Twój brzuch wygląda nieestetycznie? Nie martw się, są sposoby na to, aby szybko pozbyć się zbędnych kilogramów i poprawić swoją kondycję fizyczną, a co za tym idzie również psychiczną. Choć wydawać by się mogło, że kluczem do schudnięcia jest zastosowanie odpowiedniej diety, to jednak ta w pojedynkę wiele nie zdziała. Musimy do tego dorzuć również odpowiednią dawkę aktywności fizycznej. W tym artykule przeczytasz o tym jak zrzucić brzuch.

Problemy z nadwagą

jak zrzucić brzuchCoraz więcej osób ma ostatnio problem ze zbytnim przybieraniem na wadze. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn (choć na pewno kobiety bardziej przejmują się swoim wyglądem) oraz osób w różnym wieku. Pamiętać trzeba, że dodatkowe kilogramy (nie mówimy tu o lekkiej nadwadze typu 5-10 kg, tylko znacznie więcej) to także ryzyko zachorowania na wiele groźnych chorób. Ponadto, ważąc za dużo szybciej się męczymy, mamy mało energii, nic nam się nie chce i ogólnie jesteśmy bardzo bierni fizycznie.

Ciężko jest tak naprawdę powiedzieć, co jest przyczyną tycia tak wielu osób. U jednych jest to na pewno genetyka, ale u innych niestety niezdrowe odżywianie się (śmieciowe jedzenie, przekąski, słodycze) oraz brak aktywności fizycznej. Dlatego też, jeżeli chcemy schudnąć, to powinniśmy zadbać o oba te aspekty naraz, to znaczy zarówno lepiej się odżywiać (absolutnie nie głodzić się, tylko zamienić niezdrowe produkty na zdrowe) oraz podjąć jakąś regularną aktywność fizyczną (na początek mogą to być nawet spacery, jazda na rowerze czy pływanie).

Jak zrzucić brzuch?

Wiele osób, które oprócz otyłości skarżą się na nieproporcjonalną sylwetkę (co w dużej mierze zależy od genów i poziomu hormonów), zastanawia się też na przykład konkretnie jak zrzucić brzuch, albo jak wyszczuplić uda, albo też jak zmniejszyć swoje pośladki. Dla takich osób jest jedna wiadomość dobra, a druga zła. Zaczynając od tej złej, trzeba powiedzieć, że podejmując standardowe próby odchudzania (to jest sport + dieta) będziemy chudli równomiernie z każdej części ciała.

Dobra wiadomość jest jednak taka, że istnieją miejscowe spalacze tłuszczu (najlepiej szukać ich w sklepach dla sportowców i kulturystów) w postaci maści i kremów, które wnikając pod skórę potrafią poradzić sobie ze szczególnie uciążliwym tłuszczem, którego nie możemy spalić tradycyjnymi metodami. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by wspomóc się takim miejscowym spalaczem tłuszczu, jeżeli uważamy, że mamy o wiele za duże uda, brzuch albo pupę.

Rozwiązaniem dosyć radykalnym, ale wcale nie takim rzadkim jest medycyna estetyczna i odsysanie tłuszczu. Zdawać by się mogło, że jest to zabieg bardzo drogi, ale niekonieczne, bo decyduje się na niego coraz więcej ludzi, szczególnie kobiet. Zabieg ten jest niewskazany jako „zamiennik” zwykłego odchudzania, ale jest właśnie bardzo dobrą opcją dla tych ludzi, u których nadwaga czy otyłość jest związana z mocno nieproporcjonalną sylwetką.

Najważniejsza jest aktywność fizyczna

jak zrzucić brzuchNie łudźmy się jednak, że cokolwiek uda nam się osiągnąć bez zmiany trybu życia. W tym wypadku niezbędna będzie nam odpowiednia codzienna dawka ruchu. Jeśli zmagasz się ze sporą nadwagą to dobrą opcją na początek będzie jazda na rowerze. Dzięki temu nie narazić swoich stawów na urazy, jak mogłoby mieć to miejsce w przypadku biegania. Warto jeździć na rowerze tak często jak to tylko jest możliwe. Najlepiej całkowicie zrezygnować z dojeżdżania do pracy samochodem, czy też komunikacją miejską, a w zamian przestawić się na rower. Do tego najlepiej byłoby regularnie, na każdy weekend organizować sobie wycieczki lub wyprawy rowerowe. Dzięki takiemu trybowi życia szybko zrzucimy brzuch i zyskamy ładną i smukłą sylwetkę. I to wszystko bez specjalnego wysiłku. Spokojna jazda rowerem nie jest bowiem specjalnie wyczerpująca. Jednak kiedy uznamy, że rower to jednak dla nas zbyt mało możemy spróbować swoich sił w bieganiu.

Naturalnie tutaj musimy już być bardzo ostrożni, aby nadmiernie nie przeciążyć swojego organizmu. W wypadku bowiem bardzo łatwo można nabawić się kontuzji. Bieganie musimy sobie odpowiednio dawkować. Powoli zwiększać częstotliwość treningów i przebiegnięte dystanse. Warto również wcześniej zasięgnąć opinii lekarza, czy tak naprawdę możemy biegać. Aby zrzucić brzuch i zbędne kilogramy dobrą opcją może być również siłownia. Tutaj możemy również wyrzeźbić sobie piękną, wręcz atletyczną sylwetkę. Oczywiście najlepszym rozwiązanie byłoby połączenie tych trzech aktywności i umiarkowane stosowanie każdej z nich. Najważniejsze jednak jest, aby w ogóle zmienić swoje nawyki i zacząć się ruszać. Już zwykłe codzienne spacery będą zbawienne dla naszego zdrowia i sylwetki. Warto jest odbywać regularnie i na dłuższe dystanse.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here