chiny

Chiny to ogromny kraj, więc na jego zwiedzanie w pigułce trzeba sobie zarezerwować przynajmniej 3 tygodnie. Będąc w Chinach są dwa punkty, które koniecznie trzeba zobaczyć, a mianowicie Pekin i Tybet. Podróż do Chin i wycieczka do Tybetu i Pekinu z logostour.pl pozwoli przybliżyć rąbka historii i tradycji najludniejszego kraju świata.

Co warto zobaczyć w Pekinie?

Będąc w Pekinie warto rozpocząć od zobaczenia Pałacu Letniego, czyli cesarskiego obiektu ogrodowo-pałacowego ostatniej dynastii Qing. Dla kobiet prawdziwą przyjemnością będzie wizyta w wytwórni biżuterii i kosmetyków z pereł słodkowodnych. Oczywiście będąc w Pekinie koniecznie trzeba skorzystać z przejażdżki rikszami po wąskich uliczkach i najstarszych dzielnicach. Gratką będzie również możliwość odwiedzenia tradycyjnego domu rodziny chińskiej. Na wycieczkę na Wielki Mur trzeba sobie zarezerwować dość dużo czasu, jednak warto zobaczyć jeden z 7 cudów świata. Wieczorem warto skosztować kaczki po pekińsku. Oczywiście trzeba się również wybrać na zwiedzanie Zakazanego Miasta, czyli kompleksu 24 rezydencji dynastii Ming i Qing. Wizyta w herbaciarni to okazja na udział w tradycyjnym ceremoniale parzenia herbaty. Warto również odwiedzić Centrum Medycyny Naturalnej będzie możliwością zasięgnięcia porad lekarzy, badania, masażu, czy nawet zakupu leków.

Zwiedzanie Lhasy – stolicy Tybetu

Z Xian samolotem wycieczka uda się do Lhasy – stolicy Tybetu, położonej 3700 m n.p.m. Oczywiście kolejnego dnia, po aklimatyzacji koniecznie trzeba zobaczyć pałac Potala, czyli siedzibę dalajlamów. Warto zobaczyć również kompleks pałacowy Norbuligka, dawną letnią rezydencję dalajlamów. Oczywiście nie można nie odwiedzić tradycyjnego tybetańskiego klasztoru, gdzie można obserwować debaty mnichów. Oczywiście koniecznie trzeba zobaczyć świątynie Jokhang – najstarszą w Tybecie. Barkhor to dzielnica Tybetu, którą warto odwiedzić by poznać tutejszą kulturę. Trzeba koniecznie wybrać się również nad jezioro Yamdrok. Przy dobrej pogodzie można obserwować tu ośnieżone szczyty Himalajów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here