Jak schudnąć 10 kg?

Za miesiąc musisz wcisnąć się w tą piękną miętową sukienkę w rozmiarze S. Stwierdzasz z żalem, że twój rozmiar tyłka jest jednak o wiele większy. Co tu robić? Oczywiście, że wiedziałaś o tej ekskluzywnej imprezie firmowej już pół roku wcześniej, ale nie dopuszczałaś do siebie myśli, że mogłaś w przeciągu kilku miesięcy tak przytyć. No cóż, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Musisz schudnąć, to fakt. Przynajmniej z 10 kg. Tylko, jak schudnąć 10 kg w miesiąc? No niestety, cudów nie ma. W miesiąc to co najwyżej możesz schudnąć około 3-4 kg i to naprawdę z nakładem dużego wysiłku. A o to może być ciężko, jeśli ty i twój organizm jesteście przyzwyczajeni do zajadania ciasteczek i wieczornego leżakowania. Ale zacznijmy od początku.

Jak schudnąć 10 kg?

Jak schudnąć 10 kg?Chcesz schudnąć? marzysz by być szczuplejszą o te 5, 10, 15 kg? To po prostu się już więcej nie zastanawiaj nad tym jak to zrobić, tylko weź się do roboty. Zawsze mówię (i marzę), że gdyby chudnięcie było takie proste jak tycie, to po globie chodziłyby same modelki. Chudnięcie jest procesem żmudnym i długotrwałym. Nie daj się wciągnąć w różnego typu diety cud, magiczne koktajle, składniki. Jeśli chcesz schudnąć, musisz wziąć pod uwagę kilka wskazówek, a gwarantuję ci, że odniesiesz sukces i schudniesz bez niechcianego efektu jo-jo. Te wskazówki są naprawdę proste, jednakże z ich wdrożeniem w nasze życie już tak łatwo nie jest.

Po pierwsze i najważniejsze: Dieta

Niestety, taki jest sekret odchudzania, że to właśnie przede wszystkim zdrowe odżywianie pomoże nam schudnąć. Najpierw musisz wyliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne (na różnych stronach jest wiele takich kalkulatorów, które ci w tym pomogą). Jest to niezwykle ważne, bo każda nadwyżka kaloryczna, nawet ta ze zdrowego jedzenia, tuczy. Faktem jest to, że kaloria kalorii nie równa, jednakże w procesie odchudzania musimy pamiętać, aby spożywać około 300-500 kalorii mniej, niż nasze właściwe zapotrzebowanie kaloryczne. Zdrowe odżywianie, czyli spożywaj produkty naturalne, jak najmniej przetworzone. W diecie nie może zabraknąć węglowodanów, białka ani tłuszczu. Wszystko w odpowiednich ilościach.

Po drugie: Ruch

Aktywność fizyczna jest również niezwykle ważna. Jednakże nie myślcie sobie, że tylko dzięki niej uda wam się schudnąć. Ktoś kiedyś powiedział, że można zamieszkać na siłowni i trenować po kilkanaście godzin na dobę, a jak się będziesz objadał pączkami, to i tak nie schudniesz. Czyli aktywność fizyczna jako dodatek.

Po trzecie: Ogranicz stres

Nie wchodź ciągle na wagę, nie porównuj się z innymi (każdy chudnie w swoim tempie).
W momencie, kiedy połączysz te wszystkie elementy uzyskasz wymarzony efekt. Wszystko zależy od twojego zaangażowania.

Jak schudnąć 10 kg za pomocą diety?

Wspomnieliśmy wcześniej o odpowiedniej diecie. Zostańmy przy tym temacie nieco dłużej. Odpowiednia dieta powinna być układana według kilku podstawowych zasad. Przedstawiamy je poniżej.

Śniadanie jako najważniejszy posiłek w ciągu dnia

Śniadanie jako najważniejszy posiłek w ciągu dniaNiemal we wszystkich dietach wspomina się o tym, ze śniadanie jest najważniejszym naszym posiłkiem jaki spożywamy w ciągu dnia. Oczywiście jest to prawda. Również jeśli mówimy o odchudzaniu to właśnie śniadania nie powinniśmy pomijać. Co więcej powinniśmy je zjeść jak najszybciej po obudzeniu. Bogate w witaminy i składniki mineralne śniadanie sprawi, że dostarczymy organizmowi odpowiednią ilość energii oraz nie będziemy musieli podjadać pomiędzy posiłkami co ma zgubny wpływ na proces odchudzania. Śniadania powinny się głównie opierać na produktach bogatych w białko i tłuszcz i zawierać ok. 400 kalorii. Konkretne przepisy bez problemu znajdziemy w internecie. Pamiętajmy jednak aby unikać produktów mocno przetworzonych.

Uwaga na węglowodany

Układając odpowiednią dietę powinniśmy także dużą uwagę zwracać na obecność węglowodanów w produktach. Takie najpopularniejsze elementy diety z węglowodanami to przede wszystkim pieczywo, ziemniaki, makarony oraz kasza i ryż. Czyli tak zwane „zapychacze”. Powinniśmy ich spożywanie ograniczyć do maksymalnie dwóch posiłków w ciągu doby. Warto także zapoznać się z tabelą indeksu glikemicznego aby dowiedzieć się, które z produktów z węglowodanami będą miały najmniejszy wpływ na przybieranie na masie a które pomogą nam szybko i skutecznie schudnąć.

Mity na temat owoców

Powszechnie uważa się, że owoce są bardzo zdrowe i nie można od nich przytyć. Otóż nic bardziej mylnego. Owoce zawierają mnóstwo cukrów. Wprawdzie są to cukry lepiej przyswajalne przez organizm niż tradycyjny cukier, jednak również przyczyniają się do naszego tycia. Ograniczenie spożywania owoców również powinno znaleźć się na naszej liście czynności prowadzących do zrzucenia zbędnych kilogramów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here